Черно море спечели гостуването си на Славия с 1:0

Фамозна задна ножица възроди Черно море и потопи в мъка Славия

Исмаил Иса се превърна в големия герой

90+1′

ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!! 0:1!! ИСМАИЛ ИСА! УНИКАЛНО!!! И когато всички очакваха срещата, донякъде незаслужено, да завърши при равенство, на сцената в кв. "Овча Купел" ярко блесна националът Исмаил Иса. Таранът хвърли лагера на "моряците" в дива радост, след като с фамозна задна ножица откри в 91-ата минута. Стрелецът рискува максимално и след лошо изчистена топка от Попадийн, матира Георгиев с акробатичното си изпълнение, насочено под гредата на безпомощния Георгиев.

83′

Радослав Кирилов напуска терена с травма в десния крак. Вместо него на терена се появява Георги Йомов.

80′

Илиан Илиев с последна възможност да промени хода на развитие на тази среща. В игра ще видим Лъчезар Йорданов.

Снимка 454159

72′

Още една офанзивна рокада в редиците на варненци. Мартин Минчев отстъпва мястото си на Жордао.

70′
Снимка 454158

68′

ДЮЛГЕРОВ Е ИЗГОНЕН! И докато феновете на Славия явно се притесняваха, че на терена вече е "ходещият червен картон" Велковски, то ударът за софиянци дойде от друго място. Николай Дюлгеров влезе безкомпромисно в краката на Минчев и главният арбитър веднага го декорира с втори жълт картон, а това означаваше и край на мача за бившия футболист на ЦСКА.

67′

ГАЛИН ИВАНОВ!! С оглед представянето на двата тима, голяма изненада можеше да настъпи в 67-ата минута, когато лошо изчистена топка падна на волето на Галин Иванов. Капитанът на Славия обаче разочарова и себе си, насочвайки точно в обсега на Миодраг Митрович.

66′

Неприятна новина сполетя лагера на "белите" в 66-ата минута, когато Петър Патев получи болки и се наложи принудително да бъде заменен. Така в игра се появи Димитър Велковски, който през този сезон вече имаше цели три червени картона.

63′

Младият Емил Стоев напуска терена, а в игра вече ще гледаме Дарко Тасевски.

62′

Жълт картон за Николай Дюлгеров.

60′

ОТМЕНЕН ГОЛ! Наглед "моряшките" мъки трябваше да приключат точно час след началото на срещата, но тогава попадение на Дани Кики правилно беше отменено поради засада. Резервата бе с около метър зад последния в отбраната на опонента.

Снимка 454157

59′

РОДРИГО! Черно море така и не се възползваше от огромния си превес срещу Славия. Показателно за това бе положението и в 59-ата минута, когато Родриго пропиля нов шанс. Бразилецът беше изведен леко встрани от Минчев. Вместо да подава към Иса, атакуващият халф опита да завършва сам и в крайна сметка сгреши.

57′

Първа промяна в срещата. Илиан Илиев-младши напуска терена и ще бъде заменен от Дани Кики.

49′

Отговорът на славистите не закъсня. От своя страна те предложиха далечен изстрел на Николай Дюлгеров, който мина над горната греда.

47′

Гостите не намалиха от темпото, като бяха активни и след паузата. Добра възможност за тях се откри още в 47-ата минута, но в крайна сметка ударът на Васил Панайотов бе блокиран в последния миг от Емил Виячки.

Снимка 454155

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Изстрел от фаул на Стефан Станчев, който прехвърли стената, но не застраши по никакъв начин Георги Георгиев.

39′

Официално предупреждение за Галин Иванов, който си позволи обидни реплики по адрес на главния съдия.

38′

ДВОЕН ПРОПУСК ЗА "МОРЯЦИТЕ"! Черно море продължаваше с трудностите си пред гола. Този път варненци бяха разочаровани от двойния пропуск на техни футболисти в 38-ата. Патрик Андраде осигури чудесна възможност за Илиев, който от близка дистанция запрати топката към аутлинията. На далечната греда дебнеше Исмаил Иса, който обаче закъсня със стотни от секундата и не можа да направи голова добавка.

36′

ИЛИЕВ! "Моряците" изтърваха още една изгодна ситуация минути по-късно. Този път Мартин Минчев се прояви в добрата си светлина и пусна отличен извеждащ пас за Илиан Илиев-младши. Футболистът с №10 пробва да финтира излезлия да го пресече Георгиев, но след досег на топката с тялото на вратаря, всичко завърши с аут.

31′

УНИКАЛЕН ПРОПУСК! Черно море можеше да съжалява, че не поведе в резултата след 31 минути игра. Перфектната възможност се откри пред младата звезда на гостите Мартин Минчев. Младежкият национал се възползва от неразчетено излизане на вратаря Георги Георгиев, който за капак се и подхлъзна. Всичко това отвори страхотен коридор за стрелба към опразнената мрежа на славистите. Минчев обаче се засуети и в крайна сметка ритна земята и падна, хвърляйки в смут своя старши-треньор Илиан Илиев.

Снимка 454156

17′

Твърде слаб изстрел на капитана на Славия Галин Иванов, който не затрудни по никакъв начин Миодраг Митрович.

15′

Патрик Андраде получава жълт картон за грубо нарушение срещу Николай Дюлгеров.

11′

Селекцията на Илиан Илиев продължи да притеснява опонента си от статични положения. И пак в епицентъра на събитията се оказа Даниел Димов, но този път в 11-ата минута, когато негов изстрел с глава пак не намери очертанията.

6′

Босът на Славия - Венцеслав Стефанов е заел обичайното си място в ложите на Сектор "А" и пуши пура.

Снимка 234289

4′

Случилото се пред "бялата" врата сякаш активизира нападателите на Славия, които набързо създадоха две положения на своята сметка. Първо изстрел на Цветелин Чунчуков мина встрани, а след това и добър пробив на Галин Иванов не можа да бъде завършен с голова асистенция.

2′

ЗАДНА НОЖИЦА НА ДИМОВ! Битката в столичния квартал "Овча Купел" започна с повече от интересно положение. Гостите от Варна можеха да открият още във втората минута, когато Мартин Минчев продължи с глава за своя капитан Даниел Димов. Универсалният футболист на "моряците" реши да сюрпризира с изпълнение на задна ножица, която мина малко над горната греда на Георгиев.

1′