Отборът на Септември записа убедителна победа с 3:1 над Локомотив (Пловдив) в мач от 24-ия кръг на Първа лига, нанасяйки първа загуба на "смърфовете" от началото на втория дял на сезона в елита. Точни за домакините бяха Мартин Тошев, Крис Гади и Антони Иванов. За гостите почетно попадение и своето първо с екипа на пловдивчани отбеляза Анте Аралица.

Септември - Локомотив (Развой на срещата по минути)

Срещата е днес от 15:00 часа на "Васил Левски"

Доста интересна първа част изиграха и двата отбора. Резултатът бе открит още в 18-ата минута от Мартин Тошев, когато Мики Орачев центрира отляво, след което последва удар на Чандъров, но топката се отби в крака на защитник на Локо. Тошев обаче, успя да я засече отблизо и я изпрати в мрежата на гостите за 1:0.

Две минути по-късно, гостите от Пловдив имаха сериозни претенции за дузпа, след единоборство между Васил Добрев и Димо Бакалов, който се строполи в наказателното поле, след като и двамата си помогнаха с ръце. Ивайло Стоянов бе категоричен, че 11-метров удар няма да бъде отсъден.

Малко след това, от страна на Локо отново недоволстваха от решение на рефера, след като Аралица бе съборен от Елтън, навлизайки в наказателното поле. Останаха съмнения дали претенциите им бяха основателни при тази ситуация, тъй като нямаше видим контакт, достатъчен да бъде отсъден 11-метров удар, между играча на Септември и нападателя на "смърфовете".

Снимка 344014

Последваха две опасни положения пред вратата на домакините. При първото Аралица направи сериозен пропуск, въпреки че бе останал сам срещу Галев. Той овладя топката на гърди и веднага стреля, но не успя да я насочи в очертанията на вратата. След това Димо Бакалов пробва да изненада стража на септемврийци с мощен удар от 30 метра, но вратарят бе на мястото си и изчисти.

В 40-ата минута Крис Гади удвои резултата на "Васил Левски", след като получи чудесно подаване от Фабиано и веднага засече топката, промушвайки я между Илко Пиргов за 2:0. При подаването към Алвеш обаче, останаха съмнения за засада.

Втората част отново започна със спорове с главния съдия. От Локомотив отново поискаха дузпа, след единоборство между Буна и Елтон заради това, че вторият е изблъскал своя съперник. Такава за пореден път бе не отсъдена.

Малко след това, пред "железничарите" се откри чудесна възможност след центриране на Умарбаев. Везалов засече топката с глава, но Галев изби в корнер и предотврати опасността пред вратата си. Секунди по-късно, Анте Аралица се измъкна майсторски от Добрев, но отново късметът не бе на негова страна и топката не попадна в очертанията на вратата.

Снимка 344013

В заключителните минути Антони Иванов направи резултата в столицата класически, разписвайки се за 3:0 във вратата на Илко Пиргов. Халфът изпревари Езе при паса на Крис Гади в наказателното поле и не се поколеба да стреля, преодолявайки стража на "смърфовете".

Малко преди да изтече добавеното време, Анте Аралица отбеляза почетно попадение за "железничарите", засичайки с глава центриране от корнер, и своя първи гол с екипа на пловдивчани, с което бе оформено и крайното 3:1.

След този категоричен успех, Септември се нареди на 8-ото място във временното класиране в Първа лига, изпреварвайки Черно море, които също има 27 точки в актива си. Локо (Пд) пък е седми само с една повече.