Отборът на Септември записа много важна победа по пътя към спасение. Днес столичани се наложиха с 2:1 над Дунав на "Васил Левски", след като губеха с 0:1 през първите 45 минути. Точни за домакините бяха Стилиян Николов и Крис Гади. Едно попадение за "драконите" пък отбеляза Борислав Балджийски. Русенци обаче не успяха да завършат срещата в пълен състав, след като в края Божидар Васев получи два жълти картона и съответно червен.

Септември - Дунав, 2:1 (Развой на срещата по минути)

Столичани с пълен обрат над "драконите"

Доста оспорвана битка се получи между двата отбора през първото полувреме. На главния съдия на срещата му се наложи да вади жълтия картон от джоба си цели пет пъти и то само в рамките на 45 минути. Въпреки това, имаше и някои хубави ситуации и пред двата отбора, но късметът бе изцяло на страната на "драконите".

В 7-ата минута, Борис Галчев изпълни по перфектен начин пряк свободен удар, а на Станислав Антонов му се наложи да се намесва при изчистването на топката, тъй като тя летеше право към горния ъгъл на вратата му. Малко след това, Георги Русев опита да комбинира с Мирослав Будинов, но стражът на "драконите" успя да изпревари халфа и улови топката. В 14-ата минута, Борис Галчев изпрати коварно центриране към Георги Стоичков, но вратарят на русенци отново бе на мястото си и не позволи кълбото да попадне в мрежата му.

Снимка 394253

В 17-ата минута, Борислав Балджийски откри резултата на "Васил Левски". След грешка на защитата на домакините при изчистване на топката, тя попадна право в краката на Божидар Васев, който пусна към своя съотборник, а той от границата на наказателното поле прониза вратата на Янко Георгиев, който хвана ъгъла, но просто нямаше как да спаси. Страхотен гол за 1:0!

В 20-ата минута, Меледже центрира от фаул към наказателното поле, там Борис Галчев засече и веднага подаде към Байду, но неговото изпълнение бе разочароващо и топката излезе в аут. С течение на мача, се получи разбъркване в наказателното поле на столичани след центриране от корнер на Балджийски. Ахмед Ахмедов успя да засече топката, но ударът му беше доста слаб и топката попадна право в тялото на Янко Георгиев.

В 42-ата минута, след поредно изпълнение на ъглов удар на Байду, Мирослав Будинов чукна топката към вратата, а Станислав Антонов успя да я улови, но веднага след това я изпусна. Секунди по-късно поправи грешката си и кълбото отново бе в ръцете му, но от щаба на Септември имаха претенции, че то е преминало голлинията. След повторенията обаче се видя, че правилно не е отчетен гол.

Снимка 394251

В добавеното време на първата част, Галчев измайстори хубав изстрел от фаул, Антонов закъсня с намесата си и Асен Чандъров успя да го изпревари и засече топката с глава, но ударът му бе беше достатъчно точен и излезе в аут. Така гостите се оттеглиха на почивка с гол аванс пред своя съперник.

Второто полувреме започна далеч по-добре за Септември. Още в 50-ата минута, момчетата на Мариан Христов успяха да се върнат в срещата, изравнявайки резултата чрез Стилиян Николов. Борис Галчев изпълни пореден ъглов удар, а най-добре позициониран се оказа защитникът на домакините. Той успя да засече с глава и изпрати топката в средата на вратата, като не остави никакви шансове на Станислав Антонов за реакция.

Три минути по-късно, столичани можеха дори да поведат, но Бенга не успя да нацели очертанията на вратата. Борис Галчев изпрати хубаво центриране към наказателното поле от пряк свободен удар. В пеналта Александру беше изпуснат и веднага стреля, но топката профуча на сантиметри от целта. В 62-ата минута, последва отговор от страна на "драконите". Борислав Балджийски изведе Иван Коконов в предни позиции, а той от границата на наказателното поле веднага шутира, но топката не попадна в очертанията на вратата и излезе в аут. Четири минути по-късно, Георги Русев успя да засече топката след центриране на Крис Гади. Кълбото премина през трима защитници на Дунав, които обаче не успяха да играят с нея. Младокът се възползва от това и от воле стреля към вратата, но отново неточно.

Снимка 394249

В 69-ата минута, щабът на Дунав имаше претенции за дузпа, след като Бенга игра с ръка в наказателното си поле, но главният съдия не отсъди такава, въпреки че и след повторенията ясно се виждаше, че решението му не е правилно.

В 72-ата минута, Крис Гади направи обратът за столичани пълен. Асен Чандъров напредна към наказателното поле, но реши да смени посоката на атаката и подаде към включващия се в нея свой съотборник, който бе изпуснат от защитата и се озова сам срещу Станислав Антонов. Нападателят с лекота преодоля вратаря и мушна топката в мрежата му - 2:1.

В 85-ата минута, Божидар Васев направи положението за русенци още по-тежко, след като си изкара два последователни жълти картона и съответно видя и червения цвят от галвния съдия. Така "драконите" не успяха да завършат срещата в пълен състав. Той фаулира Георги Русев и наказанието му е заслужено.

В 88-ата минута, Крис Гади отправи много мощен шут към вратата на гостите, но Станислав Антонов блесна със спасяване. Малко след това, Борислав Балджийски центрира към Светослав Ковачев, който реши да върне топката за Ндиайе, но след рикошет тя се озова право в ръцете на Янко Георгиев. В самия край на двубоя, Балджийски отново опита да намери правилния път към вратата на стличани, но стражът им не непоколебим в действията си. Така резултатът остана непроменен и домакините взеха много ценни три точки в битката за оцеляване в Първа лига.

След тази победа, Септември събра актив от 14 точки на 13-ата позиция, докато Дунав остава на 12-ото място с 15.