Отборите на Септември и Локомотив (Пловдив) не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 28-ия кръг на Първа лига. Двубоят на Националния стадион "Васил Левски" завърши 0:0. Мачът бе от група "Б" на втората осмица от плейофите на първенството.

Домакините определено могат да съжаляват, че изпуснаха трите точки, след като направиха няколко сериозни пропуска чрез Мартин Тошев, Асен Чандъров, Фабиано и Борис Галчев. "Смърфовете" от своя страна отговориха с две отлични възможности пред Анте Аралица, но нападателят и от непосредствена близост стреля право в Янко Георгиев.

Септември остава лидер в група "Б" с 35 точки, докато Локомотив остава на втора позиция с две точки по-малко.

Септември - Локомотив (Пловдив) 0:0

Септември - Локо (Пд) 0:0

Столичани търсят четвърта поредна победа у дома

Първата по-сериозна опасност в мача се откри пред домакините. Тошев свали топката за Фабиано, който от отлична позиция не успя да нанесе хубав удар и прати топката в аут. В 11-ата минута Тилев стреля извън наказателното поле, но Пиргов улови.

В следващите минути Димо Бакалов опита удари от далечна дистанция, но не успя да намери очертанията на вратата. В 25-ата минута Елитон стреля от границата на наказателното поле, пращайки топката в аут.

Снимка 349796

В 37-ата минута Аралица намери Бакалов отляво, но крилото от границата на пеналта стреля над вратата. Четири минути след това и хърватинът се отличи с пропуск. Нападателят овладя кълбото в наказателното поле, преодоля технично Добрев, но от близка дистанция нанесе удар право в тялото на Георгиев и стражът спаси.

Бруно Акрапович: Целта ни продължава да бъде Лига Европа

"Може би играчите са преяли на Великден"

В началото на втората част Елтон бе оставен непокрит при центриране от корнер, но не намери очертанията на вратата. В 48-ата минута Мартин Тошев направи непростим пропуск. Нападателят получи успореден пас в малкото наказателно поле от Крис Гади и нанесе удар право в застаналия на голлинията Димитър Везалов.

Снимка 349795

В 54-ата минута Илко Пиргов се намеси решително след опасен удар на Чандъров при центриране в наказателното поле на Галчев.

Локомотив отговори с нов пропуск на Аралица. Хърватинът се справи с Васил Добрев, но отново удаърт му бе в обсега на вратаря и Янко Георгиев изби.

Снимка 349794

В 67-ата минута Борис Галчев също бе близо до гол. Халфът бе намерен в наказателното поле от Богомил Дяков, но ударът му мина покрай лявата греда.

В 81-ата минута Тошев овладя топката в наказателното поле с гръб към вратата, обърна се и стреля, но прати кълбото покрай гредата.

Николай Митов: Липсваше ни концентрация при завършващия удар

"Надиграхме Локо (Пд) през второто полувреме"

До края на срещата двата тима не създадоха нищо интересно и мачът завърши без попадения.