Димитър Костадинов си изработи жълт картон още с първото си по-сериозно единоборство.

Промяна и в атаката на Септември - Васил Калоянов влиза вместо Мартин Тошев.

Централният нападател - Самб Бадара отстъпва мястото си на Иван Петков.

72′

Жълт картон за голмайстора на Етър - Иван Стоянов.

70′

ГООЛ ЗА ЕТЪР!! ИВАН СТОЯНОВ - ДУЗПА!! 1:1!! Нещата на "Васил Левски" придобиха донякъде неочакван обрат в 70-ата минута. Напористите атаки на Етър все пак дадоха резултат и "болярите" стигнаха до изравнително попадение. Самб Бадара попадна в "сандвич" между Георги Стоичков и Васил Добрев, след което хитро падна в наказателното поле на съперника. Реферът Доровски не се поколеба и за миг, посочвайки дузпата. С отговорната задача се нагърби капитанът Иван Стоянов, който преодоля майсторски Янко Георгиев.

65′

Георги Сърмов прави официален дебют за "болярите". Играта напуска Румен Руменов.

64′

Първа рокада в лагера на домакините - Антони Иванов заменя Ишмаел Байду

63′

Любопитно: Бившият национален селекционер Ивайло Петев е на трибуните, за да наблюдава вечерната битка.

51′

По подобие на първата част, Йордан Апостолов отново пробва изстрел от средна дистанция. За негово съжаление, нещата отново не завършиха с щастлив край.

46′

Веселин Минев е получил травма в левия глезен и на негово място принудително влиза Ерик Почански.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Васил Добрев също е декориран от главния съдия.

43′

Жълт картон за Веселин Минев, който спря обещаваща атака на Септември.

42′

Самб Бадара отново имаше шанс да отиграе топката след центриране на свой колега, но африканецът отново не притежаваше нужната точност в своя изстрел.

30′

Борис Галчев продължава да бъде човекът, който внася различното и красивото в тази среща. От наглед нестандартна позиция за пряк свободен удар, Марадоната от Добринище отново пробва да накаже стража на Етър, но този път изстрелът му бе спасен.

26′

СЕПТЕМВРИ ИСКА ДУЗПА! Домакините поискаха дузпа, тъй като Ишмаел Байду беше побутнат от Димо Атанасов в наказателното поле на Етър. Реферът Петър Доровски обаче не се подведе по претенциите на септемврийци.

25′

Официално предупреждение за Тодор Траянов, който удари с ръка Ишмаел Байду.

20′

Иван Вълчанов от Етър опита да повтори изпълнението на съперника си Галчев от преди малко, но изстрелът му не прехвърли дори стената.

11′

ГООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ!! 1:0!!! ГАЛЧЕВ!! И докато "виолетовите" натискаха здраво, Септември нанесе своя удар и поведе в резултата в 11-ата минута. Борис Галчев пое диригентската палка и дари своите с лидерство, след като реализира от перфектно изпълнен пряк свободен удар. Капитанът прехвърли стената на гостите и хвана неподготвен опитния страж на Етър - Христо Иванов.

10′

БАДАРА! "Болярите" бяха близо до откриващия гол в мача след точно 10 минути футбол. Сашо Александров центрира от фланга, Бадара се вклини между невнимателните Елтон и Тодор Траянов, след което отправи изстрел с глава, прелетял на сантиметри от страничната греда на Янко Георгиев

2′

Етър демонстрира още от първата минута, че ще търси пълния успех в столицата. Йордан Апостолов отправи удар още в 120-ата секунда, който обаче не затрудни по никакъв начин Янко Георгиев.

1′

3. Йордан Тодоров 17. Чавдар Ивайлов

Отборите на Септември и Етър ще премерят сили в последен двубой от кръга в Първа лига. Сблъсъкът на националния стадион обещава да бъде интересен, тъй като и двата тима изпитват остра нужда от спечелването на трите точки.

Иван Тилев се върна в Септември, излиза като титуляр срещу Етър

Тилев се върна в Септември, излиза като титуляр срещу Етър

Младокът отново облича екипа на тима

Доброто настроение в лагера на софийския тим се завърна, след като през изминалия кръг момчетата на Николай Митов сензационно разбиха Черно море с 4:1 като гост. Бившият наставник на Левски имаше близо 2 седмици, през които да остави своя отпечатък върху септемврийци, а и да направи малки корекции върху състава. Припомняме, че договорите си разтрогнаха опитните Сашо Бранеков и Дани Георгиев, докато в клуба се завърна юношеският национал Иван Тилев, а контракт с новаците подписа изкаралия неуспешен пробен период в Левски - Жеан Патрик.

Септември взе бразилеца Жеан Дош Рейш

Подписа за две години

Срещата днес обаче пропускат титулярните бекове Богомил Дяков и Румен Трифонов. Ники Митов пък ще гледа срещата от трибуните заради червения си картон срещу Черно море.

Етър няма загуба в последните си три мача, като в тях взе цели 7 точки. Отлично впечатление прави новото попълнение Самб Бадара, който вече има 3 гола в 4 срещи за "болярите". Официален дебют за гостите може да направи Георги Сърмов.

Иван Петков: Вече сме фактор, благодарим на публиката за подкрепата

"Съвсем друга е мотивацията и стимулът за игра"

Почти всички основни играчи са на линия за мача. Веселин Минев, Ерик Почански и Румен Руменов са напълно възстановени и попаднаха в групата.

Главен съдия на срещата е Петър Доровски от София, с помощници Павлин Михайлов и Красимир Миланов. Събитията на терена зад двете врати ще следят Владимир Вълков и Рюстем Карагарен. Делегат на БФС е Неделчо Михайлов, а наблюдаващ работата на реферите ще бъде Йордан Гулев.