Отборите на Септември и Етър не се победиха в последния мач от осмия кръг в Първа лига. Битката на новаците завърши при резултат 1:1, като може би това е справедливото цифрово изражение с оглед представянето на двата отбора.

Септември - Етър 1:1 (Развой на срещата по минути)

Новаците си поделиха по точка

Положителен старт на домакините даде капитанът им Борис Галчев, който откри в 11-ата минута след перфектно изпълнен фаул. "Болярите" пък се добраха до хикса в средата на втората част, когато Иван Стоянов не трепна при изпълнението на дузпа.

Снимка 311891

Етър вече не познава вкуса на поражението в пети пореден двубой. "Виолетовите" се изкачиха до осмото място с актив от 10 точки. Септември пък остава на 12-а позиция със 7 пункта. Столичани днес бяха водени от своя помощник-треньор Христо Арангелов, докато наставления по телефона даваше старшията Ники Митов, търпящ наказанието си заради червения картон срещу Черно море.

Снимка 311887

Етър демонстрира още от първата минута, че ще търси пълния успех в столицата. Йордан Апостолов отправи удар още в 120-ата секунда, който обаче не затрудни по никакъв начин Янко Георгиев.

"Болярите" бяха близо до откриващия гол в мача след точно 10 минути футбол. Сашо Александров центрира от фланга, Бадара се вклини между невнимателните Елтон и Тодор Траянов, след което отправи изстрел с глава, прелетял на сантиметри от страничната греда на Янко Георгиев.

И докато "виолетовите" натискаха здраво, Септември нанесе своя удар и поведе в резултата в 11-ата минута. Борис Галчев пое диригентската палка и дари своите с лидерство, след като реализира от перфектно изпълнен пряк свободен удар. Капитанът прехвърли стената на гостите и хвана неподготвен опитния страж на Етър - Христо Иванов.

Снимка 311890

В 26-ата минута, домакините поискаха дузпа, тъй като Ишмаел Байду беше побутнат от Димо Атанасов в наказателното поле на Етър. Реферът Петър Доровски обаче не се подведе по претенциите на септемврийци и остави играта да продължи.

С течение на срещата, Борис Галчев продължаваше да бъде човекът, който внася различното и красивото в тази среща. От наглед нестандартна позиция за пряк свободен удар, Марадоната от Добринище отново пробва да накаже стража на Етър, но този път изстрелът му беше спасен.

Снимка 311886

Нещата на "Васил Левски" придобиха донякъде неочакван обрат в 70-ата минута. Напористите атаки на Етър все пак дадоха резултат и "болярите" стигнаха до изравнително попадение. Самб Бадара попадна в "сандвич" между Георги Стоичков и Васил Добрев, след което хитро падна в наказателното поле на съперника. Реферът Доровски не се поколеба и за миг, посочвайки дузпата. С отговорната задача се нагърби капитанът Иван Стоянов, който преодоля майсторски Янко Георгиев.

До края двата тима сякаш останаха доволни от задаващия се краен резултат и до края нямаше никакви проблеми пред която и да е от вратите.