Помощник-треньорът на холандския Фейенорд (Ротердам) Хенк Дуут изгледа срещата Локомотив (София) - Беласица от 4-ия кръг на родната ни "А" група.

Фейенорд е съперник на Локомотив (София) в първия кръг на турнира за Купата на УЕФА. Дуут обаче не изгледа цялата среща, а си тръгна в 81-ата минута. Тогава обаче на терена нахлуха три бездомни кучета и предизвикаха веселба по трибуните.

Холандецът видя свежата случка, хвана се с усмивка за главата и напусна стадион "Локомотив". Той дойде на мача заедно с бившия играч на холандския клуб Андрей Желязков. Жужо обаче остана до края на срещата.

След срещата Стефан Грозданов бе доволен от показаното от момчетата му.

"Успешно завършихме една седмица, в която трябваше да изиграем три мача. За наша чест изпълнихме успешно задачите си, като победихме последователно Родопа, Бней Йехуда и Беласица. За основните футболисти последната почивка беше само два дни, а и затова не мога да кажа, че качеството на играта на нашия отбор беше превъзходно. Сега пред нас целта е да си починем и да се подготвим за нова тежка седмица след паузата. Основни играчи от защитата ни липсваха - Иван Пасков и Дарко Савич, са с контузии. Но и в този вариант защитата се справи, след като не сме допуснали гол.

"Представихме се добре през по-голямата част от мача, също така владеехме и топката. Но една грешка, когато направихме ненужен фаул, ни коства и победата. В офанзивен план не бяхме достатъчно агресивни. Съперниците ни също не бяха много настойчиви, но ни вкараха гол. Сега ни предстои почивка и ще се постараем да отстраним тези наши пропуски в играта", заяви след срещата Стевица Кузмановски.

Помощник-треньорът на "червено-черните" Антон Велков пък бе на стадион "Де Кюип", където Фейенорд направи 0:0 с Хераклес в мач от холандското първенство.