Родопа извоюва ценна победа с минималното 1:0 над последния в класирането Черноморец Бургас (София) и запази теоретичните си шансове за оцеляване в "А" група.

Мачът бе игран при изключително тежки метеорологични условия при непрестанен дъжд и прогизнал терен. Домакините бяха по-активни в атака още през първото полувреме. След няколко пропуснати възможности пред вратата на Черноморец, в 34-ата минута Даниел Пеев бе точен с диагонален удар от наказателното поле и отбеляза единствения гол за срещата.

След почивката гостите се опитаха да се активизират, но трудният терен провали шансовете за раздвижване в атака. Потъналото в локви и вода игрище наложи по-бавен темп до края на срещата.

Според треньора на Черноморец Ангел Ангелов и двата отбора едва ли са показали футбол при такива условия. Наставникът на Родопа Войн Войнов пък определи победата като много важна, след като смолянските футболисти се бореха на изключително тежък терен. Треньорът уточни, че започва много сериозна подготовка за следващия мач.