Отборът на Верея спечели домакинството си на Дунав (Русе), в дербито на новаците в Първа лига.

Срещата от програмата на 14-ия кръг от шампионата завърши при резултат 1:0 за домакините.

Единственият гол в срещата бе отбелязан от Сукуна, разписал се още в 38-ата секунда на двубоя.

Попадението беше повече от дискусионно, като топката бе подадена към състезателя на старозагорци, който не я достигна, дебютиралият в този мач млад вратар на Дунав - Станислав Антонов се опита да я избие, тя рикошира в ръцете на нападателя на Верея и се запъти към мрежата.

На опразнената врата Сукуна я изрита зад голлинията.

Повторенията показаха, че играта с ръка на тарана на старозагорци е безспорна.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

НА ЖИВО: Верея - Дунав 1:0, скандално съдийство на "Трейс Арена"!

Сблъсък на новаците в Първа лига

Треньорът на домакините Александър Томаш бе притеснен от здравата защита на гостите, която бе допуснала само 11 гола, преди първия съдийски сигнал днес.

От групата на Верея за мача отпаднаха наказаните Илия Мунин и Осман Балде.

Русенци също пристигнаха с кадрови проблеми. Треньорът Веселин Великов не можеше да разчита на Атанас Атанасов и Искандар Джалилов, които бяха контузени.

Капитанът Диян Димов не тренира през седмицата, а нападателят Мирослав Будинов се готвеше по индивидуален план, но все пак се появи на терена през вторите 45 минути.

Двата тима бяха играли веднъж досега в Първа лига - на старта на текущия шампионат, като балансът им бе едно равенство при голова разлика 0:0.

Днес нулите се "счупиха" след само 38 секунди игра и дискусионната ситуация, за която стана дума в началото.

Тя обаче не беше последната такава в този мач.

Още в 13-ата минута Илиев игра с ръка в наказателното поле на Верея, но реферът посочи категорично, че нарушение на правилата няма.

Наставникът на гостите Великов се опитваше да запази присъствие на духа и да не скандализира с изявите си около тъчлинията.

В 21-ата минута обаче дори и неговото наглед непробиваемо спокойствие бе нарушено, след като Слаев задържа откъсващ се нападател на Дунав току пред наказателното поле на Караджов.

Реферът сигнализира за нарушение, запъти се към Слаев, но му показа само жълт картон, при положение, че той беше последен в защитата на домакините.

Правилата, при така създала се ситуация, са единодушни...

В 36-ата минута Сукуна можеше да покачи на 2:0, но Антонов се реваншира за грешката си в началото и спаси състава си.

Малко преди почивката Милчев извърши втория си груб, безсмислен фаул в мача, като бе принуден преждевременно да се насочи към съблекалните, получавайки второ официално предупреждение.

На полувремето Костадинов бе принудително заменен, като линейка го откара към близката болница, със съмнения за извадено рамо. Футболистът на Дунав бе сред най-фаулираните през първото полувреме, като при едно от съприкосновенията със съперников футболист падна лошо на рамото си.

В намален състав, а и без двама от основните си състезатели, Дунав не успя да се върне в мача през вторите 45 минути, като дори можеше да запише по-убедителна загуба, ако мерникът на Сукуна и Калоянов бе по-точен.

Това бе четвъртата загуба за Дунав през сезона, а същевременно и 5-и успех за Верея.

Старозагорци са 7-ми, а русенци 4-ти във временното подреждане, преди изиграването на останалите срещи от кръга.