Сукуна получава чудесно извеждащо подаване, остава лице в лице със стража на Дунав, но младокът този път спасява вратата си, като в известна степен се реваншира за грешката си в началото на двубоя.

34′

Четвърти пореден фаул срещу Костадинов.

30′

Половин час на подчертано превъзходство на гостите, които обаче не успяват да стигнат до изравнително попадение. Равносметката до момента показва, че при гола на Верея, Сукуна игра с ръка, след това пък Дунав претендира за дузпа, за същите действия на бранител на домакините в наказателното поле, а малко по-късно Слаев не беше изгонен, въпреки че беше последен в защитата и извърши нарушение срещу състезател на съперника.
Не особено задоволителна ситуация на терена, от гледна точка на Дунав (Русе), а защо не и от тази на главния съдия в срещата...

25′

Жълт картон за Милчев.

24′

Нов шанс за гостите и нов пропуск на техен състезател.

22′

Огнянов не успява да насочи топката по възможно най-добрия начин от свободен удар.

21′

Жълт картон за Слаев. Гостите претендират за друг цвят на предупреждението, тъй като футболистът на старозагорци беше последен в защитата на тима си.

19′

Пропуск на Огнянов, който получи чудесна топка отляво по нападението на Дунав, стреля силно, но кълбото премина на сантиметри от страничния стълб.

13′

Илиев играе с ръка в наказателното поле на Верея. Арбитърът показва, че нарушение на правилата не е имало.

10′

Нова възможност се открива пред Костадинов, но успеваемостта му е същата.

5′

Изключително неприятен дебют за младия вратар на русенци Станислав Антонов. Повторенията обаче показват, че след като той се опита да изчисти топката далеч от наказателното си поле, тя рикошира в ръцете на Сукуна, преди да попадне в целта...

4′

Костадинов пропуска чудесна възможност да изравни резултата!

3′
2′

1:0! ГОЛ още в 38-ата секунда на мача! Резервният вратар на гостите се опита да изчисти топката в предни позиции, но вместо това я прати в тялото на Сукуна, а след това и в собствената си мрежа!

1′

39.Методи Костов 9.Мирослав Будинов

Верея е домакин на Дунав (Русе) в дербито на новаците в Първа лига.

Срещата от програмата на 14-ия кръг от шампионата стартира в 13:00 часа, на "Трейс Арена"

Треньорът на домакините Александър Томаш е притеснен от здравата защита на гостите, която е допуснала само 11 гола.

От групата на Верея за мача отпаднаха наказаните Илия Мунин и Осман Балде, а в игра може да влязат Мирослав Енчев и Светослав Диков.

Русенци също пристигат с кадрови проблеми. Треньорът Веселин Великов няма да разчита на Атанас Атанасов и Искандар Джалилов, които са контузени.

Капитанът Диян Димов не тренира през седмицата, а нападателят Мирослав Будинов се готви по индивидуален план.

Двата тима са играли веднъж досега в Първа лига, като балансът им е едно равенство при голова разлика 0:0.