Левски победи с 2:0 Локомотив (Пд) в последния мач от 29-ия кръг на „А група". И двете попадения „сините" отбелязаха след почивката чрез Валери Божинов и Владимир Гаджев. Столичани изиграха силен мач и записаха втори пореден успех под ръководството на Елин Топузаков. Благодарение на победата Левски събра на сметката си 50 точки и заедно с Ботев (Пд) дели четвъртото място.

Локомотив пък остава последен в челната седмица на класирането. „Смърфовете" доиграха двубоя в намален състав, след като резервата Тижани Белаид получи директен червен картон в 76-ата минута. Като цяло обаче пловдивчани изиграха много слаб мач и само липсата на точност у нападателите на Левски попречи на „сините" да запишат още по-изразителна победа. В края на мача пък осветлението на няколко пъти прекъсваше, но в крайна сметка двата отбора успяха някакси да доиграят срещата.

Левски бе по-добрият отбор през първото полувреме и може да съжалява, че не откри резултата преди почивката. На два пъти на стрелкова позиции излезе Валери Божинов, който обаче така и не успя да уцели вратата. Младият халф Радослав Цонев също бе близо до гола, но подобно на Божинов и той бе неточен в завършващата фаза. Домакините от Локомотив не успяха по никакъв начин да затруднят Блажевич, но пък имаха сериозни претенции към асистент-съдията, който спря със съмнителни засади две голови атаки на „смърфовете".

Първото по-сериозно положение пред вратата на Левски дойде чак в 57-ата минута. Мартин Камбуров се пребори за топката с Чмовш и Белаид и отправи удар с левия крак, но топката мина на около метър над вратата на Левски.

В 61-ата минута Левски откри резултата. Резервата Стивън Петков, буквално с първото си докосване, прати топката в напречната греда. При добавката обаче Валери Божинов на метър от вратата нямаше как да сгреши - 0:1. За нападателя това бе първи гол в „А" група и общо втори в българския футбол.

Десетина минутки по-късно столичани убиха интригата, реализирайки второ попадение. Гаджев комбинира отлично с резервата Макриев и бе изведен сам срещу Данчо Господинов. Полузащитникът на Левски отправи много техничен удар покрай стража и топката влезна в мрежата - 0:2.

Четвърт час преди края на мача положението за Локомотив стана още по-тежко. Тижани Белаид, който се появи на терена на почивката, извърши брутално глупав и умишлен фаул в краката на Даниел Димов, за което бе моментално изгонен. До края на срещата нови интересни положения нямаше и Левски се поздрави със заслужена победа.

ЛОКОМОТИВ ПД - ЛЕВСКИ 0:2 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)