ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Витоша излиза напред в резултата!

Попадение на Мутафчийски.

Футболистът на гостите бележи с глава, след като засича топката с глава при центриране в пеналта!

58′

Жълт картон за Лазаров.

50′

Пропускът на мача!

Григор Долапчиев не успява да се разпише на празна врата!

Лазаров стреля, топката не беше добре избита, премина покрай вратаря, но Долапчиев не успя да я прати в мрежата.

46′

Чапов е заменен от Сандев.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме изненадващо започна, продължи, а и премина почти изцяло под доминацията и превъзходството на гостуващия състав.

Футболистите на Витоша изиграха, по всяка вероятност, най-доброто си полувреме във футболния елит.

Атаките към вратата на домакините се редуваха една след друга, като при малко повече късмет, резултатът можеше да бъде открит от тима от Бистрица преди да са изтекли началните 10 минути.

Натискът на Витоша не секна чак до 30-ата минута, когато пък зачестиха грубите нарушения. Играта се накъса и бяха показани няколко официални предупреждения.

Така или иначе за цялата първа част Пирин създаде едно по-сериозно положение, но резултатът се запази непроемен. За това определено повече можеха да съжаляват гостите.

45′

Почивка.

44′

Жълт картон за Мутафчийски.

41′

Официално предупреждение за Гьонов.

32′

Жълт картон за Попев.

28′

Силен шут на Петров!

Топката е избита напред от вратаря.

Малшанс за Витоша.

21′

Конър Хендерсън се опита да се разпише директно от ъглов удар.

Не успя.

15′

Натискът на гостите не спира.

По всяка вероятност това е най-добрият мач за Витоша през сезона.

Дали обаче той не идва прекалено късно...

10′

Отбраната на домакините изглежда солидна, въпреки че не е във възможно най-добрия си вариант.

Пирин явно ще разчита основно на гола, отбелязан в първия мач, както и на контраатаки.

7′

Атакуващите състезатели на състава от Бистрица организират акция след акция.

Изглежда така, сякаш е само въпрос на време да бъде реализиран първият гол в мача.

5′

До известна степен изненадващо начало на мача.

Гостите не спират да притискат съперника си и хвърлят всички усилия в предни позиции.

1′

9 Флорент Боджадж 14 Четин Садула

Пирин приема Витоша в реванш за оставане в Първа лига. Победителят от двойката ще изиграе още един бараж за мястото си в елита, а след първия мач преди няколко дни "орлетата" са фаворит. Те победиха с 1:0 като гост абсолютния аутсайдер в Първа лига този сезон.

Днес "тигрите" на Костадин Ангелов нямат друг вариант освен победа, ако искат да не се сбогуват с елитния си статут.

Неприятната новина за гостите е, че те до момента никога не са побеждавали "орлетата". В 5-те мача помежду им, благоевградчани имат 3 успеха, а 2 двубоя завършват наравно.

Освен това столичани са единственият отбор, който не успя да стигне до победа като гост. В 17 изиграни мача на чужд терен, Витоша стигна само до 4 равенства и 13 загуби.

Днешната среща може да има важно значение за бъдещето на няколко футболисти на Пирин. Става въпрос за играчите с изтичащи договори.

Ако тимът изпадне от Първа лига, те едва ли ще решат да преподпишат и ще потърсят късмета си другаде. Същото важи и за треньора Милен Радуканов, чийто контракт също е до лятото.

Началото на срещата е от 17:30 часа, в Благоевград.

Пирин победи Витоша с 1:0 като гост