Пирин (Благоевград) победи с 1:0 като гост Витоша (Бистрица) в първи мач, който ще определи изпадащия от Първа лига. Единственото попадение реализира Юлиан Попев в 57-ата минута.

"Тигрите" могат да съжаляват за загубата, тъй като създадоха няколко много чисти положения за гол, но Даниел Пеев и Григор Долапчиев направиха непростими пропуски.

Реваншът между двата тима е в понеделник в Благоевград. Загубилият изпада директно от Първа лига, докато загубилият ще играе бараж за оставане срещу втория от Втора лига, който към момента е Локомотив (София).

Витоша - Пирин 0:1

Витоша - Пирин 0:1, гол на Попев

Загубилият плейаута между двата отбора изпада директно

Гостите можеше да открият резултата още във 2-ата минута, когато Георгиев успя да избие удар на Попев. Малко след това хубав удар на Рениа мина покрай дясната греда.

В 24-ата минута трима играчи на Витоша се озоваха срещу един на Пирин, но Даниел Пеев не съумя да нанесе удар след центрирането на Долапчиев.

Снимка 357216

В 35-ата минута Долапичиев направи невероятен пропуск. Стефан Христов проби отляво, след което подаде на тарана, който от един метър се хвърли на шпагат, но Костадин Ничев изби от голлинията.

Втората част започна с нов пропуск на Попев. Малко след това Далапчиев се озова на стрелкова позиция, но прати топката в аут.

В 57-ата минута "орлетата" поведоха в резултата. Юлиан Попев засече с глава центриране на Конър Хендерсън от корнер и вкара за 1:0.

Витоша натисна след гола на гостите и създаде няколко добри възможности за гол. В 68-ата минута Дани Пеев прати топката в аут от 10-12 метра. Три минути по-късно топката стигна до Долапчиев на точката на дузпата. Нападателя овладя и стреля над вратата.

В 77-ата минута Георги Георгиев се отличи с добър рефлекс. Вратарят спаси диагонален удар на Даниел Пеев.

Снимка 357215

След тази ситуация ентусиазмът в домакините секна и до края на срещата те не съумяха да затруднят вратаря на гостите.