Джеси сменя Лое.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме принадлежеше на отбора на домакините. Пирин владееше инициативата, като футболистите на тима не спираха да притесняват бранителите на съперника. Те пък, от своя страна, нямаха възможно най-убедителния си ден, като често допускаха неточности в отиграванията си.

На два пъти Суда бе близо до откриващо попадение, но в последния момент или се намесваше защитник, или пък Черниаускас избиваше топката в корнер.

Хендерсън също показа голямо старание и желание за изява, но изстрелите му не бяха достатъчно опасни.

Всичко, с което ЦСКА отговаряше на опонента си, бяха епизодични включвания на Кирил Десподов, чийто центрирания не бяха добре използвани от Фернандо Каранга.

Самият таран на "червените" бе видимо напрегнат, като често влизаше в пререкания със съперникови футболисти. За тези си действия той бе санкциониран официално.

Резултатът беше открит след точно половин час игра, когато Радослав Кирилов бе точен за 1:0, при поредната скоростна акция на благоевградчани. Те не се отдръпнаха в задни позиции, а напротив - втурнаха се да вкарат и втори гол, който да създаде допълнителни главоболия на столичани, но до почивката не постигнаха тази си цел.

45′

Почивка.

44′

Официално предупреждение за Малинов.

44′

Жълт картон за Хендерсън.

42′

Диагонален изстрел на Рениа!

Черниаускас спасява.

38′

Далечен удар на Раул Лое.

Топката минава встрани от целта.

37′

Изстрел на Хендерсън!

Неточен негов опит. Без нова промяна в резултата.

34′

Жълт картон за Фернандо Каранга.

30′

ГООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Радослав Кирилов!

25′

Неточност в отбраната на "червените" позволява на съперника да организира бърза акция.

В крайна сметка кълбото е избито от защитник и опасността е предотвратена.

23′

Преслав Йорданов изглежда пределно мотивиран на терена.

Иска да покаже, че се намира в солидна форма.

За него е добра възможност да направи това именно срещу бившия си отбор.

18′

Десподов центрира.

Каранга не успява да засече топката.

Тя преминава далеч над нападателя на "червените".

15′

Хендерсън центрира в пеналта на Черниаускас.

Топката е избита от бранителите в червени екипи.

Напрежение обаче пред вратата на гостите.

12′

Жълт картон за Жеферсон.

10′

Хвърлена от феновете бомбичка избухна в близост до Аймен Суда.

Разстоянието беше достатъчно голямо, за да може футболистът да реагира и да предпази лицето си.

9′

Мощен изстрел на Хендерсън!

Черниаускас избива топката в ъглов удар.

Добра възможност за домакините.

6′

Жеферсон центрира към Каранга!

Той обаче шутира над вратата.

2′

Кирил Десподов пробива и опитва пас към Алберг.

Костов обаче пресича подаването.

1′

26. Любомир Цолев 18. Александър Георгиев

Пирин (Благоевград) приема ЦСКА в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Срещата на стадион "Христо Ботев" е с начален час 15:00.

"Червените" са задължени да търсят победата, защото в противен случай рискуват да се отдалечат значително от лидера Лудогорец. "Орлите", които вчера победиха Черно море, имат аванс от 6 точки на върха в класирането.

През есента двата тима завършиха наравно 0:0 на "Армията", като тогава в герой за "орлетата" се превърна вече бившият вратар на тима Благой Макенджиев.

Аймен Суда пред ТОПСПОРТ:  Целта ми е да играя в един от топ отборите на България

Аймен Суда пред ТОПСПОРТ: Целта ми е да играя в един от топ отборите на България

"Пирин няма да изневери на стила си срещу ЦСКА"

Треньорът на домакините Милен Радуканов ще разчита на всички свои налични футболисти за днешния мач.

Наставникът на "червените" Стамен Белчев няма да може да заложи на наказания Божидар Чорбаджийски и контузения Александър Дюлгеров.

Защитникът Николай Бодуров трябва да се пази от картони, защото рискува да пропусне дербито с Левски на 18 март.

Емил Спасов: Уважавам много Делио Роси, но това не е моят Левски

Емил Спасов пред ТОПСПОРТ: Уважавам много Роси, но това не е моят Левски

"Не е нормално на половин година да има по шестима нови в отбора"

Днес дебют за ЦСКА може да запише новото попълнение Укра. Португалецът попадна в групата на тима за първи път след идването си на "Армията".