Ангелов заменя Траянов.

58′

Футболистите на Пирин продължават да играят на високи обороти.

Всичко в Локо, за този двубой, сякаш приключи...

Състезателите на гостите изглеждат обезверени и чакат последния съдийски сигнал, въпреки че до него остава доста време.

54′

Райков сменя Кики.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Тотална доминация на домакините. Така може най-кратко да се опише видяното по време на първото полувреме в мача.

Състезателите на Пирин унищожиха съперника си, карайки го да съжалява за появата си в Благоевград днес.

До 9-ата минута резултатът вече беше 2:0 в полза на "зелените".

Станислав Костов пропусна да открие след само 30-ина секунди игра, но в 6-ата минута все пак стори това, възползвайки се от пробив на Анте Рениа.

Самият Рениа покачи на 2:0 120 секунди по-късно, правейки ситуацията на терена за "смърфовете" безкрайно неприятна.

Атаките на домакините не спираха и само късметът попречи на Слави Костов да се разпише отново в мача.

Бранителите на Локомотив изглеждаха като представители на новак в елита, който се е изкачил наведнъж от аматьорския в професионалния футбол. Защитата на "смърфовете" действително напомняше анимационен филм, като бе доста забавна и "нарисувана" до последния детайл.

Три минути преди почивката Костов все пак се разписа за втори път в мача, отново след голов пас на Рениа. Двамата демонстрираха сработване, с което малко двойки съотборници в Първа лига могат да се похвалят.

45′

Почивка.

44′

Малшанс за Суда!

Ударът му минава на сантиметри от целта.

Отборът на Локомотив (Пловдив) е неузнаваем!

44′

Три поредни паса.

Това е максимумът, за момента, що се касае до футболистите на гостите...

Жалко представяне за тях.

42′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

Ново попадение на Костов!

3:0!!!

38′

Затишие на терена в Благоевград.

Без атаки към двете врати.

33′

Станислав Костов извежда Радослав Кирилов в малкото наказателно поле на съперника.

Шутът на последния минава встрани от целта.

28′

ГРЕДА!

Крумов едва не счупи вратата на съперника!

Страховит изстрел на състезателя от свободен удар, току пред наказателното поле на домакините. Кълбото се връща в игра.

26′

Гостите опитват да се върнат в мача с пробиви по фланговете и балонни центрирания.

Тази им тактика, поне за момента, не е успешна.

25′

5 нарушения за 5 минути.

Без особено дълги разигравания в двубоя, до момента.

23′

Интригата в срещата може да се "завърне" единствено с гол за гостите.

Те обаче не показват, че са способни да направят това в рамките на тази първа част от мача.

17′

Масиран натиск на гостите.

На два пъти те можеха да върнат едно от попаденията във вратата си, но шансът не се усмихна на Дани Кики.

Атаките на "смърфовете" продължават. Те са наясно, че няма какво да губят в тази среща.

12′

Пашов сменя Велковски.

Промяната не е принудителна.

9′

ГОООООООООООООООООООООЛ!!!

Страхотно попадение на Анте Рениа!

След асистенцията му за първия гол, сега футболистът се разписва след индивидуален пробив.

2:0!

6′

Попадение на Слави Костов!

1:0!!!

5′

Поредица нарушения в средата на терена.

Играта се накъса, на доста ранен етап от развитието й.

2′

Станислав Костов стреля!

Топката се отбива в тялото на бранител, след това и в ръката му, след което напуска пределите на терена.

Претенции на домакините за дузпа. По-скоро изглеждат основателни те.

1′

26. Любомир Цолев 22. Архан Исуф

Отборът на Пирин (Благоевград) посреща Локомотив (Пловдив) в мач от 8-ия кръг на Първа лига. Двубоят стартира в 17:30 часа и ще се играе на стадион "Христо Ботев".

"Oрлетата" все още нямат победа на у дома от началото на първенството, а единственият им успех като цяло дойде в първия кръг на Коматево срещу Ботев (Пловдив).

Треньорът на тима Милен Радуканов няма да може да използва крилото Даниел Младенов, който бе отстранен от отбора. Очаква се вместо него да играе Анти Рения. В защитата ще се завърне Румен Сандев, койт изтърпя своето наказание.

Ирландецът Конър Хендерсън все още не е готов за игра и пропуска и този мач.

Войн Войнов определи групата на Локо (Пд) за гостуването на Пирин

Локо (Пд) без основен защитник срещу Пирин

Марк Бедиме отпадна от групата на "смърфовете"

При гостите с контузия е Марк Бедиме. В този двубой участие няма да вземе новото попълнение Мохамед Муса, а дошлият от Левски Амаду Сукуна ще се присъедини към тима в понеделник.

Треньорът на "черно-белите" Войн Войнов най-вероятно ще заложи на Дани Кики на върха на атаката, а зад него ще действа Мартинович. По фланговете ще атакуват Марчев и Бакалов. Вместо Бедиме като ляв бек ще играе Георги Пашов.

Преди началото на двубоя Пирин е 10-и в класирането с 6 точки, докато пловдивчани са седми с 11 пункта. Съдия на срещата е Станислав Ставров.