В интересен и оспорван мач, Пирин победи с 3:2 Славия на своя стадион "Христо Ботев" в Благоевград, в последния двубой от деветия кръг на "А" група.

Гостите от София първи поведоха в резултата, след като още в 9-та минута съдията Ангел Ангелов отсъди дузпа в тяхна полза. Тя бе превърната в гол от Тодор Колев. В 16-та минута обаче, "орлетата" се върнаха в мача, тъй като Дяков си отбеляза куриозен автогол в опита си да изчисти топката в ъглов удар. При този резултат завърши и първото полувреме.

След почивката, домакините започнаха по-активно, докато славистите разчитаха главно на контраатаки. В 58-та минута при едно центриране от ъглов удар, Георги Георгиев отправи удар с глава, топката рикошира първо в защитник, после и във вратаря Господинов и влезе във вратата на Славия.

Все пак Славия успя да изравни, когато в 76-та минута Павле Попара отбеляза отдалеч. Радостта на "белите" обаче бе съвсем кратка. В 79-та минута вратарят Йордан Господинов подари коженото кълбо на Боби Хазуров, който наказа столичния тим и донесе победата на "зелено-белите".