Черно море и Пирин не излъчиха победител и завършиха наравно 1:1 в мач от 26-ия кръг на "А" група. Гостите от Благоевград трябва да съжаляват за изпуснатата победа, след като допуснаха изравнителен гол в продължението на срещата. Зоран Златковски откри резултата от дузпа в 29-ата минута, а крайното 1:1 фиксира Георги Божилов в продължението на мача. По този начин варненци продължават страхотното си представяне у дома, където нямат загуба от август 2008 година.

Мачът в морската столица започна сравнително скучно, като в началните минути не се случи нищо интересно. В 29-ата минута, при една от контраатаките си, гостите получиха право да изпълнят дузпа. Намиращия се в страхотна форма през пролетта Дани Младенов бе фаулиран в наказателното поле от илко Пиргов и главния съдия на момента показа бялата точка. Наказателният удар бе реализиран точно от македонеца Зоран Златковски - 0:1.

Играчите на Черно море се опитаха да отговорят на удара и наложиха натиск, който обаче не доведе до нищо сериозно пред вратата на гостите. Нещо повече - в 45-ата минута благоевградчани можеха да стигнат до втори гол, но Драги Коцев от няколко метра стреля в тялото на Пиргов.

"Моряците" започнаха много силно второто полувреме и Станислав Стоянов можеше да изравни резултата, но от удобна позиция шутира неточно. Наставникът на Черно море Велизар Попов направи промени в състава си, като на терена се появиха трима офанзивни футболисти - Юруков, Колев и Ратников. В последните минути натискът на домакините даде резултат и Георги Божилов изравни резултата. Нападателят бе най-съобразителен и след разбъркване в полето на Пирин прати топката в мрежата на безгрешния до този момент Макенджиев.

В следващия кръг варненци гостуват на Локомотив (София), а Пирин се изправя с Левски на стадион "Георги Аспарухов".