Пирин и Верея не се победиха в последния мач от 12-ия кръг на Първа лига. "Орлетата" и старозагорци направиха 1:1 на стадион "Христо Ботев".

Гостите първи поведоха в резултата чрез много красив гол на Момчил Цветанов, но в средата на втората част благоевградчани изравниха. Срещата не предложи особено качество и зрелище за малкото фенове по трибуните.

С това равенство Верея спечели едва втората си точка като гост от началото на сезона. На старта старозагорци направиха 0:0 с Дунав.

Срещата започна равностойно. В първите минути не се случи нищо интересно, като двата тима не бързаха с опасните атаки. В 5-ата минута Дани Младенов се отличи с пропуск след като не успя да насочи топката от отлична позиция след като бе изведен от Благов.

НА ЖИВО: Пирин - Верея

Двата тима в търсене на успокоителни три точки

Осем минути по-късно Балде направи непростим пропуск на метър от вратата на Пирин. Играчът на Верея не насочи към вратата и прати топката в аут след като бе изпуснат от защитата на "орлетата".

В 30-ата минута Станислав Костов изпревари Караджов и опита да стреля, стражът извърши фаул срещу нападателя, но съдията прецени, че не може да става въпрос за дузпа, въпреки че повторенията не доказаха това.

Единадесет минути по-късно Верея поведе след уникален гол. Момчил Цветанов засече отклонена от Сукуна топка и с удар с левия крак от границата на наказателното поле сътвори истински шедьовър за 0:1.

През втората част нервите взеха връх на терена. Основна заслуга затова имаше и младият съдия Владимир Вълков, който на моменти изпускаше мача.

В 61-ата минута Тони Тасев фаулира грубо без топка Здравко Илиев, реферът обаче не реагира.

Две минути по-късно Станислав Костов пострада много тежко след удар с бутони от страна на Мунин в наказателното поле, но Вълков отново не отсъди нарушение, въпреки че нападателят дълго не можеше да диша нормално след като изкара въздуха си.

В 77-ата минута Пирин изравни. Александър Башлиев засече подаване на Стилян Николов, защитата не успя да избие и топката попадна в защитника, който наказа бързо грешката им за 1:1.

След този мач, Пирин е 9-ти с 14 точки. Верея е с две места по-назад с 12 пункта.