Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 1211

Черно море спечели гостуването си на Пирин с 2:0

Черно море си гарантира място в плейофите за Европа

"Моряците" пратиха Пирин в непредсказуемата битка за оставане в елита

90+2′

Последна рокада в мача. Божилов ще запише мач за статистиката. Заменя Ндонгала.

80′

Александър Цветков ще доиграе оставащите десетина минути за Черно море. Теренът напуска Минчев.

71′

ФЕНУШ!! Още с появата си на терена, Марек Кузма можеше да даде голова асистенция в 71-ата минута. Словакът организира бърза атака и комбинира с Фенуш. Бившият играч на Верея предпочете да шутира в близкия ъгъл, ала изпълнението му приключи с аут.

70′

Смените в Благоевград продължават. Този път тя е направена от лагера на Черно море. Марек Кузма заменя Радослав Василев.

69′

Принудителна смяна в лагера на Пирин. Преслав Йорданов е получил болки и на негово място ще се появи Костадинов.

64′

Радослав Кирилов отстъпва мястото си на юношата Любомир Цолев.

56′

Смяна в редиците на Пирин. В игра се появява Тодор Траянов, вместо младия Чапов.

50′

МИНЧЕВ! Отговорът на Черно море беше красноречив и без малко не донесе класическо естество на резултата. Атанас Зехиров бързо напредна по крилото, след което изведе младия Минчев сам срещу вражеския вратар. Последва негов техничен изстрел покрай стража, който обаче премина на сантиметри от страничната греда.

49′

КИРИЛОВ! Подновяването на играта донесе положителни емоции за домакините, които бяха близо до това да намалят своето изоставане. Радослав Кирилов получи извеждащо подаване от своя вратар, след което чрез рязка смяна на посоката елиминира Зехиров и Даниел Димов. Последва и негов изстрел в далечния ъгъл, който обаче не порази мрежата на "моряците".

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

ПОЧИВКА!

45+2′

ГООООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!!! 0:2!!! И когато всички очакваха, че полувремето вече е в историята, отборът на Черно море съумя да нанесе втори съкрушителен удар по реномето на домакините. В герой за варненци, по подобие и на мача на "Тича", отново се превърна младият Мартин Минчев, който реализира гол-красавец. Нападателят си отвори пространство за изстрел с левия крак и неспасяемо насочи своя шут към далечния ъгъл на безпомощния Георгиев.

45′

ЙОРДАНОВ!! Малко преди сигнала за почивка, Пирин имаше добра възможност да се върне в мача. Преслав Йорданов се пребори за позиция в полето на "моряците" и отправи удар отблизо с глава, който за негова жалост премина над горната греда.

38′

ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!!! ФЕНУШ!! 0:1!! С оглед развитието на двубоя, активността на Черно море логично се увенча с попадение. В 38-ата минута Мехди Фенуш получи топката по крилото и елегантно преодоля Костадин Ничев. Нападателят с №9 видя, че вратарят на Пирин не е покрил добре близкия си ъгъл и хитро реши да го сюрпризира с прехвърлящ изстрел. Той нямаше да има никакъв ефект, ако Георги Георгиев не се бе намесил безобразно слабо и след комично избиване с лявата си ръка, набута коженото кълбо в собствената си мрежа.

34′

Опитният Георги Илиев опита да разчупи шаблонното развитие на срещат с изстрел от фаул. Капитанът на Черно море прехвърли изградената стена, но топката попадна право в обсега на Георгиев.

24′

Първи жълт картон в срещата. Получава го Петър Витанов.

20′

В 20-ата минута националът Радослав Кирилов леко се надцени, след като опита поредица от финтове срещу бранители на Черно море, което в крайна сметка умори техничария и направи изстрелът му прекалено слаб и лесен за съперниковия вратар.

17′

Пиринци придобиха още увереност след добра възможност от статично положение. Центриране от корнер достигна до Сандев, но бранителят така и не успя да отправи шут, който да матира съперника.

13′

Пирин направи плах опит да притесни своя съперник с изстрел на Боджадж в 13-ата минута, който по никакъв начин не затрудни бившото "орле" Благой Макенджиев.

4′

ШАНС ЗА ЧЕРНО МОРЕ!! Не бяха изминали и четири минути от началото на двубоя, когато гостите от Варна бяха много близо до това да поведат в резултата. Последна преграда пред гола при първия случай се оказа стражът Георгиев, който майсторски парира удар на Фенуш. При последвалият корнер обаче той увисна при центриране, но от това не се възползва Даниел Димов, който с глава прати коженото кълбо над горната греда.

2′

Още преди първия съдийски сигнал, гостите от Черно море трябваше да се справят  с неочакван проблем. Стефан Станчев получи контузия по време на загрявката и така на негово място трябваше да започне Атанас Зехиров.

1′

25. Методий Стефанов

Отборите на Пирин и Черно море се изправят един срещу друг в двубой от група "А" на втората осмица. Победа на "моряците" на практика ще гарантира мястото им на плейофите за Европа, докато ако "орлетата" надделеят, интригата за втората позиция ще се завърже максимално.

Черно море привлече юноша на Спортинг (Лисабон)

Клубът се подсили с Фабио Мартинс

Освен очакваното наказание, благоевградчани имат и други проблеми. Те са с доста ограничен състав и разчитат на огромен брой юноши. Причината е, че контузен е Александър Башлиев, а със спрени права заради нарушение на допинг-правилата е Димитър Благов. Добрата новина за наставника Милен Радуканов е, че в сметките му се завръща наказаният в предния кръг Тодор Паланков, който обаче остава на резервната скамейка.

Атаката на "орлетата" повеждат Преслав Йорданов и Флорент Боджаджм които ще бъдат активно подпомагани от Ради Кирилов и юношата Манол Чапов.

Гостите от Варна ще преследват победата, за да сложат край на всякаква интрига около първите две места в тази група. Мариян Огнянов, Николай Минков и Ертан Томбак са с травми и няма да са на разположение за треньора.

Черно море се разделя с Александър Цветков

Национал не попада в плановете на Илиан Илиев

Вижте причината

След мач прекъсване, сред титулярите отново се завръща Аристоте Ндонгала, а Сашо Цветков отново остава сред резервите. Същата съдба ще има и Дани Кики, който отстъпва мястото си на Мартин Минчев.

Милен Радуканов вярва, че Пирин може да победи Черно море

"Имаме си цел и я преследваме"

Припомняме, че първият мач между двата тима във Варна приключи при резултат 2:1 в полза на варненци.

Главен съдия на срещата днес е Ивайло Стоянов-Сватбата, с помощници Дениз Соколов и Петър Джугански. Събитията зад двете врати ще наблюдават Георги Иванов и Димитър Димитров. Делегат на БФС е Валентин Чакъров, а работата на реферите зорко ще следи Костадин Стоичков.