Отборът на Черно море си осигури място в решителната плейофна фаза за участие в Лига Европа. Варненци няма как да бъдат изместени от първите две места в група "А", след като днес се поздравиха с много важен успех при визитата си на Пирин с 2:0. Селекцията на Илиан Илиев не остави никакъв шанс на сломените "орлета" и подпечата своя триумф след попадения на Меди Фенуш и Мартин Минчев. Голът на първия стана не и без любезното съдействие на съперниковия страж Георгиев.

Пирин - Черно море 0:2 (Развой на срещата по минути)

Много важна победа за "моряците"

Поражението за Пирин пък означава, че благоевградчани със сигурност влизат в непредсказуемата битка за оставане в елита, заедно с отборите на Витоша (Бистрица), Дунав и Етър.

Снимка 351224

Източник: Официален сайт на Черно море

Още преди първия съдийски сигнал, гостите от Черно море трябваше да се справят с неочакван проблем. Стефан Станчев получи контузия по време на загрявката и така на негово място трябваше да започне Атанас Зехиров.

Не бяха изминали и четири минути от началото на двубоя, когато гостите от Варна бяха много близо до това да поведат в резултата. Последна преграда пред гола при първия случай се оказа стражът Георгиев, който майсторски парира удар на Фенуш. При последвалият корнер обаче той увисна при центриране, но от това не се възползва Даниел Димов, който с глава прати коженото кълбо над горната греда.

Пирин направи плах опит да притесни своя съперник с изстрел на Боджадж в 13-ата минута, който по никакъв начин не затрудни бившото "орле" Благой Макенджиев.

Милен Радуканов: Само с пирински дух не става!

"Сложна е нашата ситуация"

В 20-ата минута националът Радослав Кирилов леко се надцени, след като опита поредица от финтове срещу бранители на Черно море, което в крайна сметка умори техничария и направи изстрелът му прекалено слаб и лесен за съперниковия вратар.

Снимка 351223

С оглед развитието на двубоя, активността на Черно море логично се увенча с попадение. В 38-ата минута Мехди Фенуш получи топката по крилото и елегантно преодоля Костадин Ничев. Нападателят с №9 видя, че вратарят на Пирин не е покрил добре близкия си ъгъл и хитро реши да го сюрпризира с прехвърлящ изстрел. Той нямаше да има никакъв ефект, ако Георги Георгиев не се бе намесил безобразно слабо и след комично избиване с лявата си ръка, набута коженото кълбо в собствената си мрежа.

Малко преди сигнала за почивка, Пирин имаше добра възможност да се върне в мача. Преслав Йорданов се пребори за позиция в полето на "моряците" и отправи удар отблизо с глава, който за негова жалост премина над горната греда.

И когато всички очакваха, че полувремето вече е в историята, отборът на Черно море съумя да нанесе втори съкрушителен удар по реномето на домакините. В герой за варненци, по подобие и на мача на "Тича", отново се превърна младият Мартин Минчев, който реализира гол-красавец. Нападателят си отвори пространство за изстрел с левия крак и неспасяемо насочи своя шут към далечния ъгъл на безпомощния Георгиев.

Подновяването на играта донесе положителни емоции за домакините, които бяха близо до това да намалят своето изоставане. Радослав Кирилов получи извеждащо подаване от своя вратар, след което чрез рязка смяна на посоката елиминира Зехиров и Даниел Димов. Последва и негов изстрел в далечния ъгъл, който обаче не порази мрежата на "моряците".

Отговорът на Черно море беше красноречив и без малко не донесе класическо естество на резултата. Атанас Зехиров бързо напредна по крилото, след което изведе младия Минчев сам срещу вражеския вратар. Последва негов техничен изстрел, който обаче премина на сантиметри от страничната греда.

Минчев: Дано продължа да оправдавам доверието на треньора

"Такива попадения се бележат с много усилия и тренировки"

Още с появата си на терена, Марек Кузма можеше да даде голова асистенция в 71-ата минута. Словакът организира бърза атака и комбинира с Фенуш. Бившият играч на Верея предпочете да шутира в близкия ъгъл, ала изпълнението му приключи с аут.

До края интрига в този мач липсваше. Милен Радуканов смени всички звезди на Пирин, в опит да ги съхрани за предстоящите важни битки за оставането на тима в елита. Черно море пък уверено дочака последния съдийски сигнал, гарантирайки елитния си статут и през следващия сезон на Първа лига.