Лудогорец излезе на първо място в класирането на Първа лига. Шампионите победиха Берое с 2:0 на стадиона в Стара Загора в отложена среща от 1-ия кръг.

Разградчани постигнаха лесно трите точки като доминираха тотално над опонента си. Така Лудогорец изпревари Левски и вече има с три точки повече.

Лудогорец и Берое ще се срещнат отново след два дни, този път в мач от 14-ия кръг на Първа лига. Двубоят ще се играе в събота в Разград. След него, разградчани ще насочат погледи отново към Шампионска лига, тъй като предстои домакински мач срещу Базел.

НА ЖИВО: Берое - Лудогорец

Шампионите излизат лидери при победа днес

Днешната среща на стадион "Берое" започна без опасни положения.

В 10-ата минута, Натанаел намери Кашеру с дълъг пас. Румънецът надхитри Макенджиев, който не реагира добре, и нападателят прати топката в опразнената врата за 0:1.

В 24-ата минута гостите почти решиха мача след като вкараха ново попадение. Марселиньо стреля от далечна дистанция, вместо очаквано да центрира в наказателното поле. Стражът на домакините нямаше какво да направи и така инкасира втори гол в мрежата си.

В 33-ата минута Зехиров изведе Мапуку зад гърба на отбраната. Владислав Стоянов обаче предвидливо излезе и изпревари нападателя в последния момент. До края на полувремето не паднаха нови попадения.

В 47-ата минута Кешеру вкара топката в мрежата, но съдията прецени, че румънецът е бил в положение на засада и не зачете попадението.

В минутите до края, шампионите рязко свалиха оборотите. По този начин Лудогорец отново затвърди практиката си да решава всичко през първото полувреме, а през второто да пести сили.

Така тимът на Георги Деренджиев се поздрави с успеха и чака новата среща с Берое. След този мач, Лудогорец е вече лидер с 34 точки. Старозагорци пък са 7-ми със 17 пункта.