Отборът на Локомотив (Пд) си върна четвъртото място в Първа лига, след като спечели "железничарското" дерби срещу Локо (Горна Оряховица) с 2:1. По този начин "смърфовете" сложиха край и на негативната си серия от два мача без успех. В герой за триумфа на "Лаута" днес се превърна новото словенско попълнение - Дино Мартинович, който се разписа по веднъж в двете полувремена. Между тях пък точен бе тунизийският стрелец на гостите Софиан Муса.

Христо Колев: Имаме голям шанс да останем в първата шестица

Бащата: Победата е много важна за нас

"Дино Мартинович е много добро момче"

Резултатът можеше да бъде още по-изразителен в полза на пловдивчани, но гол на Шоко беше отменен поради засада, а с непростими пропуски се отчетоха Камбуров и Умарбаев. Съперникът им от Горна Оряховица също не изглеждаше като обречен тим, но веднъж гредата, а след това и страхотен Харуби отказаха хората на Милчо Сирмов от нещо повече на пловдивска територия.

Снимка 281718

Двубоят започна по възможно най-добрия начин за "смърфовете", които поведоха в мача след само 7 минути футбол. Пламен Крумов открадна топката в половината на съперника, след което напредна и подаде към Камбуров. Без да се замисля, Марто отправи тежък изстрел, който беше отразен от Банков. Отбраната на гостите обаче не изчисти коженото кълбо по възможно най-добрия начин и така атаката на пловдивчани продължи. Иван Горанов центрира, Дино Мартинович се пребори за добра позиция в наказателното поле и с глава зарадва всички на "Лаута".

Локомотив (Пд) - Локо (ГО) 2:1 (Развой на срещата по минути)

Трите точки са за "смърфовете"

Опиянени от ранното попадение, момчетата на Ераносян бяха на път да сбъркат още в следващия миг от срещата. Павел Виданов направи лоша услуга на свой съотборник и така звездата на гостите Фенуш остана сам срещу Ел Харуби. Мароканецът обаче предвидливо скъси ъгъла и съумя майсторски да спаси.

Интересните атаки продължиха с пълна сила. В 23-ата минута Дани Кики пусна отлично към голмайстора Дино Мартинович, който този път не демонстрира нужното хладнокръвие и ударът му бе спасен с една ръка от национала на България - Николай Банков.

Снимка 281715

Отбраната на Локомотив (Пд) пък не спираше да бъде най-голямата опасност за преднината на своя тим. Пореден подарък на Павел Виданов без малко не доведе до дузпа в полза на Локо (ГО). Ел Харуби се наложи да се хвърля в краката на Муса, но Станислав Тодоров прецени, че африканецът не е нарушил правилата. Опита за добавка след създалото се меле опита Кифуети, но без успех.

Милчо Сирмов: Момчетата се стараха срещу Локо (Пд)

Временният треньор на Локо (ГО): На някои футболисти им са толкова силичките

"Опитахме се да играем на ниво"

Локомотив пропусна удобна възможност да удвои своята преднина в 34-ата минута. Умарбаев изведе зад отбраната Камбуров. Ветеранът трябваше да бъде спрян от Кавдански, но юношата на Левски закъсня и така за звездата на домакините не оставаше друго освен да стреля от малък ъгъл. Банков обаче беше много стабилен и изби.

Късметът бе на страната на домакините само 120 секунди по-късно. Бен Отман се оказа на точното място при центриране от корнер, ала ударът му с глава намери горната греда на съперника.

Секунди преди Станислав Тодоров да даде сигнал за края на полувремето, гостите от Горна Оряховица нанесоха своя удар. Пламен Крумов закъсня с интервенцията си срещу Бен Отман и легионерът центрира акуратно за Муса в пространството между Котев и Виданов. За нападателят пък не остана нищо друго освен да накаже Ел Харуби с глава.

Снимка 281716

Втората част бе изцяло за домакините, които се настаниха крайно в половината на своя опонент. Предвестник на задаващия се гол в мрежата на гостите бяха няколко добри положения, които се откриха пред Камбуров, Мартинович и Умарбаев. Всички те обаче така и нямаха необходимата точност.

Съсредоточените изяви на домакините все пак дадоха резултат и така "смърфовете" отново спечелиха предимство над своя опонент в 73-ата минута. Мартин Камбуров умело дирижираше една бърза атака, при която пусна пас в перспектива за Шоко, който почти от аутлинията центрира за Дани Кики. Футболистът с №9 се размина с топката, но тя все пак стигна до играч в "черно-бяло". Това беше Дино Мартинович, който с техничен изстрел, с вътрешната част на обувката, я прати в долния ляв ъгъл на Банков.

Дино Мартинович: Искам с Локомотив (Пд) в Лига Европа

Героят Мартинович: Искам с Локо в Лига Европа

"Трудно е, когато Ераносян не е до нас"

До края Локомотив (ГО) нямаше сериозна идея как да стигне за втори път до гол в мрежата на "смърфовете". Единствената възможност за "червено-черните" се откри две минути преди края, когато Ел Харуби боксира лошо една топка след корнер. Тя попадна на волето на Влади Узунов, но той разочароващо я прати над горната греда.

От своя страна домакините можеха да вкарат и трети гол, но с два непростими пропуска блесна звездата Мартин Камбуров.

Снимка 281713

Попадение на Шоко в последната секунда пък бе отменен заради засада.

Още в петък на Локомотив (Пд) предстои нова тежка задача. "Смърфовете" гостуват на един от основните си конкуренти в Топ 6 - Дунав (Русе). На Локо (ГО) пък предстои наглед невъзможната задача да открадне поне точка от Лудогорец.