Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 898

"Смърфовете" отново са в Топ 4

89′

ГОЛ НА ШОКО БЕШЕ ОТМЕНЕН ПОРАДИ ЗАСАДА!

88′

УЗУНОВ! Две минути преди края Владислав Узунов получи отлична възможност да върне своите в мача. Ел Харуби боксира лошо след корнер и бившият играч на ЦСКА пробва мигновено воле, което за негова жалост мина над горната греда.

85′

Последна смяна за домакините. В игра се появява испанецът Луке!

77′

Нервният Дани Кики умело бе заменен от треньорския щаб на домакините. Играчът беше на ръба на червения картон и вместо него се появява Велковски.

76′

Любомир Генчев ще трябва да се бори да спаси своя тим от загуба.

73′

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ!!2:1!! МАРТИНОВИЧ!!! Силните последни минути на домакините все пак дадоха резултат и така "смърфовете" отново спечелиха предимство над своя опонент. Мартин Камбуров умело дирижираше една бърза атака, при която пусна пас в перспектива за Шоко, който почти от аутлинията центрира за Дани Кики. Футболистът с №9 се размина с топката, но тя все пак стигна до играч в "черно-бяло". Това беше Дино Мартинович, който с техничен изстрел я прати в долния ляв ъгъл на Банков.

70′

Шоко се появява в игра за домакините.

69′

УМАРБАЕВ! Таджикистанецът Умарбаев имаше възможност да върне водачеството на Локомотив (Пд). Легионерът направи отлично двойно подаване с Мартинович, но диагоналният му шут премина на сантиметри от далечната греда.

56′

Първа промяна в лагера на гостите. В игра се появява Владислав Узунов.

55′

Рахави Кифуети наглед отправи много застрашителен шут към вратата на Ел Харуби. Топката обаче беше в обсега на мароканеца и той отрази комфортно.

50′

МАРТИНОВИЧ! Мартинович надбяга Желев и стигна до топката в наказателното поле, след което отправи силен удар, но Банков спаси.

47′

На полувремето интересно интервю пред колегите от "Диема" даде новият спортен директор на Локо (ГО) - Ивайло Йорданов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

ГООЛ ЗА ЛОКО ГО!!!СОФИАН МУСА!!1:1! Секунди преди Станислав Тодоров да даде сигнал за края на полувремето, гостите от Горна Оряховица нанесоха своя удар. Пламен Крумов закъсня с интервенцията си срещу Бен Отман и легионерът центрира акуратно за Муса в пространството между Котев и Виданов. За нападателят пък не остана нищо друго освен да накаже Ел Харуби с глава.

40′

Жълт картон за изнервения Дани Кики!

36′

ГРЕДА ЗА ЛОКО (ГО)! Късметът бе на страната на домакините само 120 секунди по-късно. Бен Отман се оказа на точното място при центриране от корнер, ала ударът му с глава намери горната греда на съперника.

34′

КАМБУРОВ! Локомотив пропусна удобна възможност да удвои своята преднина в 34-ата минута. Умарбаев изведе зад отбраната Камбуров. Ветеранът трябваше да бъде спрян от Кавдански, но юношата на Левски закъсня и така за звездата на домакините не оставаше друго освен да стреля от малък ъгъл. Банков обаче беше много стабилен и изби.

33′

Жълт картон за Венци Керчев, който сгреши в центъра на терена.

28′

Жълт картон за Ванчо Траянов, който наруши правилата малко пред наказателното си поле.

24′

ПАК ПОДАРЪЦИ ОТ ВИДАНОВ! Отбраната на Локомотив (Пд) пък не спираше да бъде най-голямата опасност за преднината на своя тим. Пореден подарък на Павел Виданов без малко не доведе до дузпа в полза на Локо (ГО). Ел Харуби се наложи да се хвърля в краката на Муса, но Станислав Тодоров прецени, че африканецът не е нарушил правилата. Опита за добавка след създалото се меле опита Кифуети, но без успех.

23′

МАРТИНОВИЧ! Интересните атаки продължиха с пълна сила. В 23-ата минута Дани Кики пусна отлично към голмайстора Дино Мартинович, който този път не демонстрира нужното хладнокръвие и ударът му бе спасен с една ръка от национала на България - Николай Банков.

8′

ШАНС ЗА ЛОКО ГО! Опиянени от ранното попадение, момчетата на Ераносян бяха на път да сбъркат още в следващия миг от срещата. Павел Виданов направи лоша услуга на свой съотборник и така звездата на гостите Фенуш остана сам срещу Ел Харуби. Мароканецът обаче предвидливо скъси ъгъла и съумя майсторски да спаси.

7′

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ ПД!!МАРТИНОВИЧ!!1:0!! Двубоят започна по възможно най-добрия начин за "смърфовете", които поведоха в мача след само 7 минути футбол. Пламен Крумов открадна топката в половината на съперника, след което напредна и подаде към Камбуров. Без да се замисля, Марто отправи тежък изстрел, който беше отразен от Банков. Отбраната на гостите обаче не изчисти коженото кълбо по възможно най-добрия начин и така атаката на пловдивчани продължи. Иван Горанов центрира, Дино Мартинович се пребори за добра позиция в наказателното поле и глава зарадва всички на "Лаута".

4′

Двубоят днес започна с изпълнението на националния химн. На "Лаута" имаше и минута мълчание в памет на загинал фен на Локо (Пд).

3′

Проблеми има и в лагера на гостите. След оставката на Иван Колев, отборът временно ще бъде воден от неговия помощник - Милчо Сирмов.

2′

Заради червения си картон срещу Пирин, старши-треньорът на Локомотив (Пд) - Едуард Ераносян е със спрени права и днес ще гледа срещата като обикновен зрител. Едо няма право дори да се появява в съблекалнята на "смърфовете". Неговата работа днес ще бъде вършена от Христо Колев - Бащата.

1′

20. Пауло Серджо 77. Любомир Генчев

Отборите на Локомотив (Пд) и Локомотив (ГО) се изправят един срещу друг в "железничарското" дерби от съботната програма в Първа лига. И двата тима изпитват сериозни игрови проблеми в последните си срещи, което прави днес спечелването на трите точки повече от витална цел.

На "Лаута" бързо намалиха оборотите след добрия старт под ръководството на Едуард Ераносян. "Смърфовете" са в серия от два мача без успех, след като стигнаха само до 0:0 срещу Нефтохимик, а след това паднаха безславно при гостуването си на Пирин.

Спряха правата на Едуард Ераносян

Треньорът на Локо (Пловдив) няма да води "смърфовете"

Най-големият проблем за домакините е свързан с липсата на гореспоменатия Ераносян, който бе изгонен в битката срещу "орлетата" и е със спрени права за неопределено време. Така футболистите днес ще трябва да слушат напътствията на Христо Колев - Бащата. Радостната вест за пловдивчани е свързана със завръщането на Мартин Камбуров, който е възстановен от своята контузия и в предни позиции ще си партнира с Дани Кики и Веселин Марчев.

В лагера на Локо (ГО) пък се случиха радикални промени. Старши-треньорът Иван Колев беше уволнен след загубата от Монтана и така днес "железничарите" ще бъдат водени от неговия помощник Милчо Сирмов. "Черно-белите" си имат и нов спортен-директор. В родния си клуб се завърна легендата от САЩ 94" - Ивайло Йорданов, който на първо време ще трябва да намери нов наставник на тима. Според повечето медии, фаворит за овакантения пост е Александър Димитров.

Александър Димитров поема Локомотив (Горна Оряховица)

И новият треньор на Локомотив (ГО) е...

Ивайло Йорданов лобирал за наставника

Самочувствието ще е на страната на гостите, които по-рано през сезона вече биха "смърфовете", при това на "Лаута" - с 2:1. Тогава головете за успеха отбелязаха Курьор и Кифуети, докато попадение за Локо (Пд) наниза Мартин Камбуров.

Главен съдия на срещата е Станислав Тодоров от Шумен, с помощници Мартин Димитров и Румен Иванов. Допълнителни асистент рефери са Валентин Станчев и Иван Пенчев. Работата на арбитрите пък ще следи Георги Виделов, а делегат на БФС е Димитър Петров.