Лудогорец победи Славия в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Шампионите се наложиха с 2:0 на стадиона в "Овча Купел".

Успехът на разградчани обаче дойде по спорен начин. Първото попадение, реализирано от Кешеру бе белязано от фаул в атака, зачетено от рефера Драгомир Драганов.

Шампионите удвоиха чрез Сантана след рикошет в тялото на Милен Гамаков. По този начин, Лудогорец остава лидер с 32 точки, с 2 точки повече от Локомотив (Пловдив) и два мача по-малко. На третото място е ЦСКА с 27 пункта.

Срещата започна равностойно. В 11-ата минута се стигна до първото опасно положение в мача. Антон Недялков отигра добре, надигравайки двама от състава на "белите" и избра да подаде на Кирил Десподов, който в наказателното поле засече и стреля, но в аут. Постепенно шампионите взеха инициативата и бяха по-активният тим на терена. В средата на полувремето, Янис Карабельов спъна Десподов.

Славия - Лудогорец 0:2, Кешеру откри, съмнения за фаул при попадението, Сантана удвои

"Орлите" играят трудно на стадиона в "Овча купел"

Бившият играч на ЦСКА изпълни фаула директно и топката нацели сглобката на вратата, пропускайки злетан шанс за тима си. Минута преди края на полувремето, Сисиньо свали отлично с гърди към Чибота, който отигра добре и стреля много опасно, но Вуцов показа завиден рефлекс и отрази удара, попарвайки надеждите на разградчани.

През втората част гостите тотално доминираха на терена. В 48-ата минута, Чибота стреля отлично, насочвайки топката право във вратата, но Антовски изби с глава от голлинията, покривайки Вуцов, който увисваше в това положение.Малко по-късно шампионите имаха претенции към главния съдия Драгомир Драганов за фаул. Чибота напредна, но Патев го спря, според рефера напълно позволено.

Снимка 508523

Минута по-късно и "белите" бяха недоволни. Карабельов направи извеждащо подаване към Рангелов, който между двама беше фаулиран, домакините искаха червен картон за Вердон, но Драганов го санкционира само с жълт.

В 65-ата минута Лудогорец успя да поведе. Кирил Десподов центрира от ъглов удар, Кешеру надскочи всички и прониза мрежата на "белите". При положението останаха сериозни съмнения за нарушение след като Вердон изблъска с ръце Бенгюзов и той падна. Реферът обаче бе безмълвен и зачете попадението за редовно.

Осем минути преди края на мача, Сантана стреля от границите на наказателното поле, топката рикошира в Гамаков и отклони траекторията си, Светослав Вуцов опита да улови, но не успя и тя влезе във вратата му за 0:2.

Така Лудогорец записа важна победа в битката за лидерската позиция, която идва в отличен момент за тима, който записа 5 поражения в Лига Европа.