Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 245

Локомотив (Пловдив) подчини Верея с гол в последната минута

Локо (Пд) превзе четвъртото място след късна драма срещу Верея

Первиз Умарбаев се превърна в герой за "смърфовете"

90′

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ!!! 0:1!!УМАРБАЕВ!!! Драмата на "Трейс Арена" настъпи буквално в последната секунда на срещата. Локомотив продължи да търси победата до последно и в крайна сметка съдбата се усмихна на "смърфовете". Мартин Камбуров се озова на крилото с топка в крака, след което като типичен флангови футболист центрира майсторски в наказателното поле. Там пък беше нисичкият Умарбаев, който изпревари Слаев и с глава не остави никакви шансове на Иван Караджов!

89′

Младокът Емин ще запише 3-4 минути с фланелката на Верея.

87′

Жълт картон и за Пламен Крумов.

85′

Още с влизането си Дино Мартинович си изкара глуповат жълт картон.

84′

Новото попълнение Дино Мартинович се появява в игра за Локомотив.

83′

Павел Виданов е играл непозволено срещу Педро Еуженио.

78′

Димо Бакалов отново е футболистът, който е най-близо до попадение за Локомотив. И вторият му опит обаче завърши с опасен изстрел, но в аут.

76′

Селим Керкар се появява в игра за домакините. Напуска Илиян Йорданов.

75′

Време за изява и за младия Димитър Велковски, който трябва да освежи халфовата линия на гостите. Напуска Стефан Йефтовски.

71′

Димо Бакалов използва добрата си техника, за да навлезе опасно в наказателното поле на Верея. Последва изстрел в далечния ъгъл, който обаче не намери така желаната цел.

68′

Валери Домовчийски прави официален дебют с екипа на Верея.

67′

Един от лидерите в селекцията на Локо (Пд) - Дани Кики получи тежък удар в главата, което принуди той да бъде принудително заменен от Умрабаев.

62′

ОТМЕНЕН ГОЛ! Домакините стигнаха до попадение в 62-ата минута, след като Педро Еуженио центрира акуратно към капитана Елиаш, който леко отклони коженото кълбо, за да влети неспасяемо в мрежата на Ел Харуби. За съжаление на ветерана, той се намираше зад отбраната на Локо в момента на подаването и така голът му беше отменен напълно заслужено.

58′

Георги Ангелов игра изключително грубо срещу Веселин Марчев.

54′

Ванчо Траянов спря обещаваща атака на Верея и правилно бе декориран с жълт картон от главния съдия - Драгомир Драганов.

50′

АНДОНОВ! Веднага след подновяването на играта, Верея отново притесни своя съперник след статично положение. Еуженио центрира от фаул, а непокритият Андонов съумя да отправи прехвърлящ изстрел с глава. Нападателят обаче пресили своя удар и топката излезе в аут.

47′

Изстрел на Стефан Йефтовски, който не бе от най-качествените и излезе високо в аут.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

40′

ГРЕДА ЗА ЛОКОМОТИВ! Атаките на Локо най-сетне дадоха някакъв видим резултат пет минути преди почивката. Триходова комбинация между Мартин Камбуров, Весо Марчев и Дани Кики завърши с изстрел на последния, който обаче имаше малшанса да разтресе горната греда над Иван Караджов.

34′

Двубоят може да не притежава някакви достойнства, но поне може да се превърне в добър урок по чоплене на така емблематичните за българския футболен запалянко - семки.

30′

Жълт картон за Мартин Камбуров, който влезе грубо в краката на Иван Караджов.

27′

ТОПКАТА Е ИЗЧИСТЕНА ОТ ГОЛЛИНИЯТА! Въпреки наглед по-защитната си игра, именно отборът на Верея беше този, който създаде първото голово положение в двубоя. Георги Ангелов се извиси над всички при центриране от корнер, а ударът му с глава се наложи да бъде блокиран на голлинията от отлично позициониралия се защитник Иван Горанов.

21′

Веселин Марчев си навлече гнева на своя старши-треньор Едуард Ераносян, след като действа прибързано и опропасти хубаво подаване на неговия съотборник Дани Кики.

20′

Верея подхвана добра контраатака в 20-ата минута, след като Локо се провали в опитите си да създаде напрежение пред Караджов при един корнер. Топката стигна до Педро Еуженио на крилото, който моментално пробва да центрира към намиращия се от другата страна на терена Илиян Йорданов. Ситуацията обаче беше разгадана от Ел Харуби, който излезе смело и обърка плановете на домакините.

8′

Дани Кики реши да стреля директно от фаул, въпреки нестандартната му позиция. Всичко завърши с разочароващ изстрел в стената. Локомотив притежава топката в по-голяма част от времето, но до този момент няма реална голова опасност пред вратата на Караджов.

3′

Верея чака дълго, но в крайна сметка намери заместник на продадения на Левски - Амаду Сукуна. От 10 дни играч на "лъвовете" вече е добре познатият централен нападател Валери Домовчийски.

3′

Гостите от Локомотив (Пд) се радват на сериозна зрителска подкрепа в Стара Загора. Няма да бъде пресилено, ако кажем, че 80% от публиката на "Трейс Арена" ще вика за "смърфовете" на Ераносян.

2′

По време на загрявката неприятно разтежение получи бранителят на Локо (Пд) - Кирил Котев. Травмата му наложи промени в стартовия състав на "смърфовете" и така на негово място започва бившият защитник на Левски, Берое и Ботев - Димитър Везалов.

1′

5. Александър Тунчев

Отборите на Верея и Локомотив (Пд) се изправят един срещу друг в последен двубой от поредния кръг на Първа лига. Желанието и на двата тима е свързано със спечелването на трите точки.

Зимната подготовка на домакините протече под знака на цифрата 0. "Лъвовете" загубиха и петте си контроли на турска земя, като дори и не успяха да отбележат попадение. Старозагорци трябваше да търсят и алтернатива на продадения в Левски - Амаду Сукуна. Така екипа на "сините" облече опитният Валери Домовчийски, а също така и някои футболисти с по-скромни визитки, но сериозно желание за доказване в елита.

Томаш засипа със суперлативи тима на Локо (Пд)

Томаш: Трябва да сведем грешките до минимум

"Срещаме един от най-класните и опитни отбори в първенството"

Наставникът Алкенсадър Томаш отдаде дължимото на днешния съперник, признавайки че Локомотив (Пд) е един от най-стойностните отбори в българското първенство. Тимът от Стара Загора събра едва 16 футболисти за битката със "смърфовете", а атаката на тима ще бъде водена от опитния Георги Андонов.

Локо (Пд) остана далеч от медийното внимание през тази зима. "Черно-белите" бяха "тихи" и на трансферния пазар, подписвайки договори с бранителя Шоко и халфа Деян Мартинович. Картотекирани бяха и шампионите от 2004-а година, ветераните Роберт Петров и Александър Тунчев, които при нужда ще помагат на своите по-млади съотборници.

Чавдар Цветков: Локомотив (Пловдив) не е нещо голямо

"Верея е труден отбор"

Победа днес ще изкачи пловдивчани до четвъртото място в таблицата след вчерашната грешна стъпка на Черно море.

Главен съдия на срещата е Драгомир Драганов от Варна, с помощници Станимир Илков и Димо Вълчев. Допълнителни асистент рефери са Вихрен Манев и Георги Иванов. Делегат на БФС е Марин Раковски, а работата на арбитрите ще наблюдава строгата Илонка Джалева.