Турнир: efbet Лига Стадион: Георги Аспарухов Зрители: 2014
90′

Край на мача!

Лудогорец е шампион на България! Левски загуби от Локо (Пд) с 2:3

Лудогорец е новият шампион на България! Локо (Пд) шокира Левски насред „Герена“! (ВИДЕО + СНИМКИ)

„Смърфовете“ с исторически обрат от 0:2 до 3:2 срещу Левски, дариха „орлите“ с пета поредна титла

88′

ГООООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ (ПД)!! ПЪЛЕН ОБРАТ!!! 2:3!!! Докато Левски търсеше с всички сили трети победен гол, една контраатака на техния съперник се оказа достатъчно, за да забие нож в сърцете на "сините". Мартин Камбуров видя много умно откъсващия се Карагерен и му предостави повече от отличен пас. Де Ноойер и Минев нямаха сили да спрат Биската, който от удобна позиция опъна вражеската мрежа за пълния обрат!

84′

Последна смяна в Левски.

83′

Сашо Александров центрира перфектно на дузпата към връхлитащия Франсис Нар. Ударът с глава на ганаеца обаче попадна точно в прегръдката на Ел Харуби.

77′

Остро центриране на Бедоя от фаул, но Ел Харуби закотви топката точно на голлинията.

75′

В игра са Левски се появява Джъстин Менголо!

72′

Ванчо Траянов напуска игра. На негово място се появява Бирсент Карагерен.

65′

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! КАМБУРОВ!! 2:2!! Двубоят на "Герена" започна отначало след точно 65 минути, когато Локомотив (Пд) успя да изравни резултата. В центъра на вниманието отново бе кошмарът на "сините" Мартин Камбуров. Продължителна атака на "смърфовете" сякаш приключи със засда, която така и не бе зачетена от страничния съдия. Футболистите на Левски спряха да играят и това позволи да се организира отлично двойно подаване между Кики и Камбуров. Последният не се поколеба и отправи изстрел от границата на наказателното поле, който не остави никакви шансове на Йоргачевич.

60′

Първа рокада в редиците на Левски. Халфовата линия ще бъде подсилена от Джереми Де Ноойер.

59′

Първа смяна в лагера на Локомотив. В игра се появява Емил Гъргоров.

58′

Домакините имаха претенции за дузпа. Кирил Котев дръпна Георги Костадинов, който падна на земята и не успя да отправи удар с глава. "Сините" брожения не бяха уважени от съдийската бригада.

47′

АВТОГОЛ НА ЛЕВСКИ! РЕЗУЛТАТЪТ Е НАМАЛЕН ДО 1:2! Подновяването на играта подейства по благотворен начин на гостите, които с малко късмет успяха да се доберат до попадение. Центриране на Пауло Серджо обърка отбраната на Левски. В стремежа си да изчисти с глава, Сашо Александров заби коженото кълбо в собствената си врата, шокирайки колегата си Боян Йоргачевич!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Хубав извеждащ пас към Венци Христов, който можеше да се превърне и в трети гол. Този път обаче Ел Харуби внимаваше и пресече подаването към нападателя на Левски.

31′

КАМБУРОВ! Отговорът на Локомотив, въпреки че дойде с огромно закъснение, все пак бе факт. В 30-ата минута пловдивчани организираха бърза контраатака, която свари отбраната на Левски по бели гащи. Коженото кълбо стигна до своя адресат Мартин Камбуров, звездата елегантно се освободи от Минев и Александров и последва негов изстрел към далечния ъгъл. На мястото си обаче бе Боян Йоргачевич, който с брилянтна намеса изчисти топката в корнер.

30′

ПАК КРАЕВ! Този път врачанинът отигра едно центриране с глава. Изстрелът му не намери очертанията на вратата.

25′

Още един пропуск на Божидар Краев! Роман Прохазка напредна по крилото, след което центрира към Нар. Ганаецът не успя да стигне до топката, след което тя бе отиграна на далечна греда от Краев. Ударът му обаче мина над горната греда.

17′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!!!2:0!!МИГЕЛ БЕДОЯ! И докато "смърфовете" все още ближеха рана по инкасираното попадение, нова светкавична атака на домакините удвои тяхната преднина. Серия от къси подавания завърши с отлична комбинация между Венци Христов и Мигел Бедоя. Секунда по-късно, испанецът отправи акуратен изстрел в непокрития ъгъл на Ел Харуби за 2:0!

16′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 1:0! ВЕНЦИ ХРИСТОВ! Край на скуката сложи Венци Христов, който в 16-ата минута реализира 8-ия си гол като футболист на Левски. Нападателят с №91 получи пас в перспектива от Сашо Александров. Надбяга тромавия Иван Иванов и с мощен удар в далечния ъгъл не остави никакъв шанс на Ел Харуби.

15′

Наско Сираков отново е на "Герена".Гледа Левски-Локо в компанията на Иво Тонев.

8′

Спокойни минути на "Герена". Двата тима не могат да създадат реално голово положение. Забелязват се много грешки в отиграванията както на софиянци, така и на пловдивчани.

3′
Старата любов, ръжда не хваща! Гаджев отново на „Герена“

Гледа мача на „сините“ с Локомотив (Пд)

2′

КРАЕВ! Двубоят можеше да започне по перфектен начин за домакините, които имаха шанс да се разпишат след само 40 секунди футбол. Георги Костадинов сътвори отличен пробив по крилото, след което комбинира добре с Венци Христов. Нападателят видя включващия се Божидар Краев, който за миг остана сам срещу Ел Харуби. По подобие на домакинството срещу Ботев, врачанинът направи кошмарен пропуск, стреляйки право в обсега на мароканския страж.

1′

17. Бабатунде Адениджи 21. Бирсент Карагарен

Отборите на Левски и Локомотив (Пд) ще премерят сили за последен път през този сезон. Двубоят им е част от 33-ия крърг на родната „А“ група. „Сините“ са в отлична игрова форма, като вече не познават вкуса на загубата в цели 11 срещи. Селекцията на Стойчо Стоев все още има и илюзорен шанс за шампионската титла, стига Лудогорец да инкасира само загуби до края и КАС в Лозана да върне отнетите 7 точки на вековниците.

На „Герена“ логично са отправили поглед към предстоящото участие в евротурнирите през лятото. Спортно-техническият щаб на клуба обаче се старае да фокусира вниманието на своите играчи изцяло върху оставащите срещи от кампанията. Домакините имат проблеми в центъра на отбраната. С контузия е Сърджан Лукин, докато Макс Карнер изтърпява наказание от два мача.

Поради този факт като централен защитник днес ще играе Веселин Минев. На левия бек преминава Сашо Александров, а като десен краен бранител ще видим универсалния Роман Прохазка. В халфовата линия ще си партнира триото Бурабия, Костадинов и Бедоя. По крилата отново са Краев и Нар. Нападението ще бъде водено от Венцислав Христов.

В последния кръг Локо (Пд) развали купона на Лудогорец, побеждавайки бъдещия шампион с 2:1 на „Лаута“. „Смърфовете“ се надяват, че добрите им изяви ще пренесат и на софийска земя, където традиционно играят доста слабо срещу Левски. При определени условия, пловдивчани имат шансове да изместят Славия от четвъртото място и така да грабнат квота за участие в европейските клубни турнири.

На вратата за Локо се завръща неубедителният Ясеин Ел Харуби. Изненада буди включването на легионерът Ясин Амрауи. Играчът под 21 години в редиците на „черно-белите“ е Димитър Велковски. Отговорността в атака пък ще носят Мартин Камбуров, Веселин Марчев и Дани Кики.

Главен арбитър на срещата е Ивайло Стоянов – Сватбата, с помощници Мирослав Иванов и Драган Стойков. Събитията зад двете врати ще наблюдават Мартин Стоименов и Александър Костадинов. Работата на съдиите ще наблюдава Мартин Богдев.