Отборът на Черно море се наложи с 3:1 като гост на Монтана в поредна среща от отложения 16-ти кръг на „А" група. С хеттрик за „моряците" се отчете Мирослав Манолов, който изигра най-силния си двубой от началото на сезона. Домакините от Монтана пък играха цял мач с човек по-малко, след като още в 8-ата минута Личков получи директен червен картон.

Двубоят на „Огоста" започна фантастично за Черно море, които откриха резултата в 6-ата секунда. Веднага след изпълнението на центъра топката попадна в бранителя на Монтана Копаранов, който сгреши и допусна Манолов да му вземе топката. Нападателят моментално шутира и препарира Яначков.

Лошите новини за домакините не свършиха дотук. Малко по-късно, в 8-ата минута, Антон Личков удари без топка Марлон Фернандес и главният съдия Станислав Тодоров заслужено показа червен картон.

Въпреки численото неравенство домакините съумяха да изравнят в 30-ата минута. Бразилецът Луис Едуардо се оказа на точното място след разбъркване от корнер и прати топката в мрежата на „моряците" - 1:1.

5 минути преди почивката Черно море получи право да изпълни дузпа, след като резервата Дюлгеров събори в пеналта Дончо Атанасов. От бялата точка Миро Манолов не сгреши - 1:2.

След почивката Черно море стигна до трети гол, отново чрез Манолов, с който оформи крайното 1:3.

МОНТАНА - ЧЕРНО МОРЕ 1:3 (СТАТИСТИКА)