Отборът на Монтана постигна четвъртия си успех от началото на сезона. Селекцията на Атанас Атанасов поднесе изненадата на кръга, след като удари с 2:0 лидера в група "А" - Ботев (Пд) с 2:1. Символичните домакини се възползваха от апатичната игра на финалистите за Купата на България и заслужено се добраха до трите точки.

Монтана - Ботев 2:1 (Развой на срещата по минути)

"Канарите" се изложиха

И двата гола за "сините" паднаха още до почивката, когато точни за своя тим бяха Стивън Петков и Петър Атанасов. В края на битката пък почетен гол за Ботев вкара Омар Косоко.

Случилото се на стадиона в Ловеч обаче не променя по никакъв начин съдбата на двата тима, която е ясна от доста време - Ботев ще играе бараж за участие в Лига Европа, докато Монтана ще се бори за своето спасение.

По-активната игра на домакините даде резултат в 15-ата минута. Андреас Васев сътвори отличен пробив по крилото, който завърши с акуратно центриране към Стивън Петков. Стражът на Ботев - Иван Чворович понечи да боксира, но в последния момент се отказа и така "подари" топката на дебнещия нападател с №16, който отблизо даде аванс на Монтана. След гола си юношата на Левски се прегърна топло със старшията Атанас Атанасов.

Ужасът за "канарите" продължи и малко след това реферът Ангел Баялцалиев спести да отсъди дузпа за Монтана след игра с ръка на Лъчезар Балтанов в наказателното поле.

Безумните действия в отбраната на Ботев обаче нямаха край. Показателна за това бе ситуацията в 22-ата минута, когато трима играчи в "жълто-черно" така и не съумяха да спрат рейда на Петър Атанасов, който в крайна сметка мушна топката под плонжа на Чворович за 2:0.

До почивката Ботев можеше да намали своето изоставане, но Фернандо Виана не съумя да преодолее стабилният Евгени Александров.

През втората част селекцията на Атанас Атанасов затвори всички подстъпи към своята врата, чрез което затрудни максимално стремежа на съперника за достигане поне до точката.

Единственият шанс за пловдивчани отново се откри пред Виана и отново бе пропилян от бразилецът. Този път той бе изведен сам срещу Александров, като дори не намери очертанията на вратата.

И докато всички очакваха спокойно края на срещата, Ботев стигна до почетно попадение. Резервата Омар Косоко се възползва от безумна грешка на Сар и от малък ъгъл проби Женята Александров за 1:2. Попадението обаче не се оказа достатъчно за точката, тъй като секунди по-късно главният съдия Ангел Баялцалиев сложи край на днешната среща.

В следващия кръг Ботев гостува на своите добри познайници от Верея, докато Монтана има тежка визита на Славия.