Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 357

Монтана с четвърти успех от началото на сезона

Апатичен Ботев "подари" три точки на най-слабия тим в Първа лига

"Канарите" неузнаваемо слаби в Ловеч

90+2′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!!1:2!!! КОСОКО!! И докато всички очакваха спокойно края на срещата, Ботев стигна до почетно попадение. Резервата Омар Косоко се възползва от безумна грешка на Сар и от малък ъгъл проби Женята Александров за 1:2. Попадението обаче не се оказа достатъчно за точката, тъй като секунди по-късно главният съдия Ангел Баялцалиев сложи край на днешната среща.

83′

Последна смяна - Милко Георгиев заменя Антонио Вутов в редиците на Ботев (Пд).

81′

Жълт картон за симулация на Даниел Генов.

72′

Яя Меледже ще замени направилия редица пропуски днес Фернандо Виана.

71′

Официално предупреждение за Антонио Вутов, който влезе грубо в краката на съперник.

64′

Първа рокада в лагера на Монтана. В игра се появява Даниел Генов, напуска Андреас Васев.

60′

ВИАНА! Непростим пропуск за Ботев в 60-ата минута сътвори Фернандо Виана. Бразилецът бе изведен очи в очи срещу Александров, но дори не успя да намери очертанията на монтанската врата.

57′

Косоко с добър рейд в наказателното поле, но Бамба се намеси добре и не допусна да бъде отправен изстрел към Александров.

50′

Футболистите на Ботев се изнервиха. Жълтият цвят на картона вижда и Фернандо Виана.

47′

Първи жълт картон в иначе спокойната среща. Получава го Виктор Генев.

46′

На почивката неубедителният Фелипе Бризола е отстъпил мястото си на Омар Косоко. Ники Киров опитва да промени развоя на срещата.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

31′

Бризола центрира от корнер, топката стигна до Неделев, който стреля отдалеч, но право в ръцете на Александров.

27′

ВИАНА!! Нападателят на Ботев - Фернандо Виана пропиля най-чистото положение за гостите, след като от перфектна позиция не съумя да преодолее Евгени Александров.

22′

ГООООЛ ЗА МОНТАНА!!!2:0!!! ПЕТЪР АТАНАСОВ!! Безумните действия в отбраната на Ботев обаче нямаха край. Показателна за това бе ситуацията в 22-ата минута, когато трима играчи в "жълто-черно" така и не съумяха да спрат рейда на Петър Атанасов, който в крайна сметка мушна топката под плонжа на Чворович.

16′

ГООООЛ ЗА МОНТАНА!!!СТИВЪН ПЕТКОВ!!!1:0!! По-активната игра на домакините даде резултат в 15-ата минута. Андреас Васев сътвори отличен пробив по крилото, който завърши с акуратно центриране към Стивън Петков. Стражът на Ботев - Иван Чворович понечи да боксира, но в последния момент се отказа и така "подари" топката на дебнещия нападател с №16, който отблизо даде аванс на Монтана. След гола си юношата на Левски се прегърна топло със старшията Атанас Атанасов.

10′

Петър Атанасов с добро центриране от корнер, но там футболистите на Монтана се разминаха с топката.

1′

26. Дорде Ивеля 77. Mилко Георгиев

Отборите на Монтана и Ботев (Пд) се изправят един срещу друг в мач от поредния кръг на плейофите за оставане в елита - група "А". Разликата между съперниците е точно 29 точки в полза на "канарите", които са убедителен лидер в своето мини първенство. Последната позиция пък е за символичните домакини, които с всеки изминал двубой губят своите шансове за спасение.

Тимът от Северозападна България направи рокада на треньорския пост, като със спортно-техническите дела на клуба вече се занимава Атанас Атанасов. Според специалиста Монтана притежава нужния потенциал, но футболистите трябва да нагласят живота си по подходящ начин - ред, дисциплина и лишения.

Припомняме, че предишният мач между двата тима завърши при унищожителния успех за ботевистите със 7:1.

Атанас Атанасов: Ред, дисциплина и лишения - това ще е Монтана

"Имаме седем мача до края на сезона, които трябва да спечелим"

Твърдо извън сметките на новия старши-треньор са привлечените през зимата вратар Неманя Счекич и сръбският нападател - Небойша Иванчевич.

В лагера на Ботев все още са повлияни от емоцията на класирането за финала на Купата на България. "Канарите" се поизмъчиха на реванша срещу Верея, но все пак си осигуриха епична битка срещу Лудогорец на 24 май.

Пловдивчани ще се стремят към пълния успех, който ще бъде посветен на емблематичния им запалянко Гошо-Челсито, който през тази седмица приключи земния си път едва на 46 години.

Гошо-Челсито почина тази нощ

Скръбна вест за феновете на Ботев (Пд), почина емблематичен запалянко на "жълто-черните"

Една от легендите на Трибуна Изток си отиде

Главен съдия на срещата е Ангел Баялцалиев от София, с помощници Мартин Ангелов и Павлин Михайлов. Допълнителни асистент съдии са Вангел Вангелов и Румен Христов. Делегат на БФС е Николай Колев, а работата на реферите ще следи Светослав Славов от Варна.