Монтана постигна хубава победа с 3:1 над Миньор (Перник) в мач от трети кръг на "А" група. Това бе първи успех през сезона за момчетата на Атанас Джамбазки. Той дойде напълно заслужено с оглед на показаното на терена.

На всичкото отгоре първи гол за тима отбеляза новото попълнение от Левски Мирослав Антонов, който загатна за голмайсторския си нюх. В 20-ата минута той бе изведен прекрасно от Луис Едуардо и реализира за 1:0.

Драмата настъпи след почивката. Тогава гостите от Перник изненадващо стигнаха до равенство в 55-ата минута. Това стана след майсторско изпълнение от фаул на халфа Младен Стоев - 1:1.

Домакините се хвърлиха в атака и резултатът не закъсня. С удар от 35 метра Димитър Илиев отново даде преднина на отбора си.

Друг представил се силно играч - Владимир Мичев реализира третото попадение в мача и оформи крайното 3:1.

Така Монтана вече има 4 точки и е в топ 10 на класирането, докато Миньор прави компания на ЦСКА, Сливен и Академик на дъното.