Пролетта на 2014 г., квартал "Красна поляна", София. В момента стадион "Септември" е в покъртителен вид.
За жалост реалностите към днешна дата не са розови. Съоръжението е тотално занемарено. В момента става и се използва значително за разходки на кучета, тоалетна, за изхвърляне на строителни и всякакви други отпадъци. И понякога за спорт. Ако се намери някой ентусиаст в квартала, за да потича. Въпреки това в Септември продължават да тренират около 500-550 деца. Те обаче водят занимания и играят мачовете си на терена на столичното 57-мо училище.
На стадион "Септември" теренът е буренясал, което е своеобразен триумф за флората и фауната, но не и на футбола, както беше едно време. Отборът на Септември е носител на Купата на съветската армия през 1960 г. Това е един от най-големите успехи за "синьо-червените". Клубът има участия и в родната "А" група. За последно мачове от професионалния ни футбол се играха тук преди 15 г. Излизаха и се подвизаваха футболисти като Георги Йордано-Ламята, Божидар Искренов-Гибона и още много други. И те радваха публиката, но сега нещата са много по-различни.
Любомир Грозданов от 25 г. е в школата на Септември като 14 от тях са като треньор. "Играем във "В" група и аз съм част от отбора. Даже съм съотборник с някои, на които преди това съм им бил наставник", казва той. На пук на всичко пък школата продължава да функционира. "Работи за разлика от други, изкуствено създадени школи, които просъществуват само за 4-5 до 6 г.", добавя Грозданов.
Настоящият мъжки тим на Септември е създаден от юноши. Според Грозданов от години базата не се поддържа и това вещае само едно - разруха. Ръководителите на Септември искат да им бъде отдаден стадионът в "Красна поляна" за 30 г. Но срещат друга трудност. Проектът е наистина много добър, а инвеститорите са били готови да вложат сериозна сума в изграждането на неговата база - 4 тренировъчни игрища, официален терен за 20 хил. души, но през 2001 г. държавата забрани ремонтните действия. Миналата година пък е поискала наем от 62 хил. евро на месец.
В момента гледката на стадион "Септември" е такава, че дори от Тексас биха завидели на нея. Дано след време нещата потръгнат и различните формации на клуба да мога да тренират тук, както в доброто старо време.
Мизерия и нищета в някогашен славен клуб
![Мизерия и нищета в някогашен славен клуб](https://webnews.bg/uploads/images/82/1282/121282/orig.png?_=1446869810)
Гиби бе част от Септември (София) през 1995 г.
Nekoi_si
на 05.04.2014 в 17:44:19 #3Най-големия успех на този клуб е титлата през 1948г.
![](https://webnews.bg/assets/images/emoticons/icon_exclaim.gif?_=1446728989)
boko tikvata
на 05.04.2014 в 14:23:10 #2Колко купи титли ви донесе това 8 часа разлика!![](https://webnews.bg/assets/images/emoticons/icon_sad.gif?_=1446728989)
kuks
на 05.04.2014 в 14:15:20 #18 часа разлика не се обаждай!