Миньор се отлепи от последното място в класирането, след като победи Етър с 1:0 в Своге. По този начин перничани събраха 5 точки и изпревариха в подреждането именно търновци, които пък заеха тяхното място на опашката в таблицата.

Двубоят едва ли ще се запомни с нещо особено, освен с резултата. Двата отбора показаха, защо, поне към момента, са сред най-слабите в „А" група и не предложиха кой знае какво на малцината зрители по трибуните.

Водени от новия си треньор Калоян Чакъров, „виолетовите" не показаха абсолютно нищо през почти всичките 90 минути. Миньор имаше игрово предимство през цялата първа част, макар възпитаниците на Николай Тодоров да не успяха да го материализират.

„Чуковете" продължиха да доминират тотално на терена и през второто полувреме. Етър пък се държеше геройски до 71-ата, когато „виолетовата крепост" най-сетне капитулира.

Юруков центрира от корнер, а Милен Василев засече топката на далечната греда с крак и я прати във врата за крайното 1:0.

МИНЬОР - ЕТЪР 1:0 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)