Отборите на Етър и Миньор (Перник) завършиха наравно 1:1 в дербито от 2-рия кръг на Втора лига.

"Болярите" откриха резултата с попадение на юношата на клуба Радослав Найденов в 37-ата минута, но в 48-ата Александър Александров изравни.

Преди началото на мача двата тима почетоха паметта на легендарния Трифон Иванов, който днес трябваше да навърши 59 години.

През първите 45 минути "виолетовите" по-скоро доминираха. В 37-ата минута Кольо Станев проби отдясно и намери с центриране в наказателното поле Радослав Найденов. От близко разстояние младокът не пропусна да се разпише.

Малко след подновяването на играта обаче Миньор вкара изравнителен гол. Александър Александров беше изпуснат от защитата на Етър и вкара с глава.

В 57-ата минута късметът покри перничани, след като удар на Принс разтресе напречната греда. В крайна сметка мачът завърши наравно 1:1. Миньор завоюва първа точка, а Етър пропусна да се изравни с Дунав Русе на върха в класирането.

В останалите три мача от кръга във Втора лига, играни по  същото време се получиха следните резултати:

Дунав Русе - Несебър 2:0

Пирин - Струмска слава 1:1

ФК Ловеч - Спартак Плевен 0:1