Отборът на Миньор (Перник) постигна убедителна победа като гост над Шумен с 90:74 (23:23, 24:8, 26:19, 17:24) в първия мач за новия сезон в Националната баскетболна лига на България. Воденият от Георги Младенов отбор стартира по изключително убедителен начин новия сезон в родния баскетболен елит.

Двубоят започна равностойно, като след първите 10 минути баскетбол резултатът бе равен - 23:23. Воденият от Георги Младенов отбор успя на практика да реши всичко в своя ползва във втората част, в която инкасира само 8 точки, като на полувремето резултатът бе 47:31 в полза на гостите.

Миньор успя да увеличи преднината си до 23 точки в края на третата част, което бе и най-голямата преднина в мача, като поведе със 73:50. Последната част бе протоколна, а Шумен намали изоставането си, но в крайна сметка отстъпи със 74:90.

Най-резултатен за Миньор бе Васил Попов със своите 24 точки. Богдан Бринюк реализира 22 точки, а Борислав Младенов завърши двубоя със 17 точки и 7 борби.

За Шумен Бенямин Зецич отбеляза 19 точки, към които добави 7 борби и 8 асистенции, а Джакори Ийли се отчете с 17 точки при поражението на домакините.