Отборът на Миньор продължава с фантастичното си представяне през есенния полусезон. В пореден мач от 14-ия кръг, "жълто-черните" победиха като гост с минималнотои 1:0 Спортист (Своге), като по този начин се изравниха по точки с четвъртия в класирането Левски.

Единственият гол в срещата реализира Янкович в началото на второто полувреме. Сърбинът се разписа с глава, след като засече центриране на Иванович. И в този двубой Миньор остана с 10 човека. Изключително любопитен червен картон получи Иванович. Сърбинът се забави при извършването на смяна и се опита на ходом да напусне терена. След като бе предупреден на два пъти от главния съдия Андреев, Иванович получи втори жълт картон и пак напусна терена, но на негово място не влезе нов играч. В края на мача и Семерджиев от състава на "шоколадите" бе изгонен.

В друга среща от днес Локомотив (Мездра) изпусна да победи Ботев (Пловид). "Железничарите" имаха комфортен аванс от два гола на полувремето, но допуснаха мачът да завърши наравно 2:2. Страти Илиев от дузпа и Исмаил Иса дадоха аванс на Локо, но след почивката с голове на Караманов и Йорданов "канарчетата" взеха ценна точка.