Шампионът Лудогорец развали настроението на полетелите играчи на Пирин (Гоце Делчев). „Орлите" победиха с 2:0 неврокопчани в мач от третия кръг, игран в югозападния град. Двата гола за разградчани отбеляза Марселиньо.

По този начин шампионите развалиха празника на домакините, които откриха официално обновения си стадион. На церемонията  присъстваше Премиерът Бойко Борисов и куп депутати. В спортното съоръжение са вложени близо половин милион лева, като главният спонсор се явява държавата.

Домакините бяха и в приповдигнато настроение преди мача, след като записаха две победи в изиграните два кръга до момента.

Лудогорец обаче взе инициативата още от първите минути на мача, но без да създаде опасни положения. В 31-ата минута обаче домакините можеха да открият.  Борислав Хазуров излезе сам срещу вратаря, прехвърли го, след което се сблъска с него. В последния момент, преди топката да влезе в мрежата Барт се притече и изчисти. Разградчани обаче стигнаха до два гола през втората част.

В 55-ата минута, Иван Стоянов центрира във вратарското поле след грешка на защитата, Мерселиньо засече и без проблеми откри резултата. В 63-ата минута пълните трибуни затихнаха след втори гол за гостите. Миро Иванов намери Марселиньо в коридор. Бразилецът стреля от малък ъгъл, топката се удари в гредата и влезе в мрежата - 2:0. До края на мача, неврокопчани опитаха на няколко пъти да затруднят Голубович, но така и не създадоха много опасно положение пред вратата му.

Така Лудогорец продължава защита на титлата си с три победи от три мача, а Пирин (ГД) записа първо поражение след два успеха.

РАЗВОЯТ НА МАЧА ПО МИНУТИ МОЖЕ ДА НАМЕРИТЕ ТУК!