Лудогорец и Дунав не се победиха в един от интересните двубои от 25-ия кръг в Първа лига.

Домакините бяха големият фаворит в двубоя, но русенци се надяваха съперникът им да подцени мача и това да им даде шанс да измъкнат нещо от това гостуване.

Така и стана.

Крайният резултат бе 2:2, а драмата на "Лудогорец Арена" беше пълна.

Снимка 284137

Точни за домакините бяха Паломино и Кешеру, а за гостите се разписаха Костадинов и Карагарен.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

НА ЖИВО: Лудогорец - Дунав (Русе)

Ще продължи ли успешният ход на "орлите"?

Първото полувреме бе белязано от териториалното надмощие на футболистите на Лудогорец.

Пред звездите на "орлите" се откриха половин дузина чисти голови положения, но късметът просто не беше на тяхна страна.

Снимка 284139

Гостите атакуваха основно след акции на съперника и изнасянето на голям брой футболисти в зелени спортни екипи напред, като тази им тактика не беше никак безопасна.

В 14-ата минута Паломино се възползва от разбъркване в полето на гостите и даде преднина на състава си, като тя беше по-скоро заслужена, с оглед случващото се на терена.

Със сериозни пропуски пред целта се отличиха Кафу, Вандерсон и Кешеру, като румънският таран в цели три отделни случая бе длъжен да вкара топката в мрежата на Дунав.

И както нерядко се случва, в даденото от съдията продължение на първите 45 минути, доста неочаквано резултатът беше изравнен.

Бранимир Костадинов бе точен за 1:1, след не особено съсредоточени действия на защитниците на Лудогорец, оставили го в чиста голова позиция.

Второто полувреме бе не по-малко драматично, като се стигна до размяна на по още един гол, в полза и на двата състава.

В 66-ата минута, с гол в стил "Йордан Лечков", Бирсент Карагарен изправи феновете на гостите на крака, правейки обрата в мача пълен.

Радостта на русенци не трая дълго, като 4 минути след красивото попадение на Карагарен, Кешеру вкара за оказалото се и крайно 2:2.

Въпреки извършените редица промени и в двата тима, до нова промяна в резултата така и не се стигна.

Така Лудогорец остава на върха в класирането, като преднината на състава пред втория Левски възлиза на 16 точки. Дунав е под номер 6 и разполага с 36 пункта в актива си.