Стоянов, който до момента нямаше много работа, избива в ъглов удар.

Мойеци заменя Ненов.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме бе белязано от териториалното надмощие на футболистите на Лудогорец.

Пред звездите на "орлите" се откриха половин дузина чисти голови положения, но късметът просто не беше на тяхна страна.

Гостите атакуваха основно след акции на съперника и изнасянето на голям брой футболисти в зелени спортни екипи напред, като тази им тактика не беше никак безопасна.

В 14-ата минута Паломино се възползва от разбъркване в полето на гостите и даде преднина на състава си, като тя беше по-скоро заслужена, с оглед случващото се на терена.

Със сериозни пропуски пред целта се отличиха Кафу, Вандерсон и Кешеру, като румънският таран в цели три отделни случая бе длъжен да вкара топката в мрежата на Дунав.

И както нерядко се случва, в даденото от съдията продължение на първите 45 минути, доста неочаквано резултатът беше изравнен.

Бранимир Костадинов бе точен за 1:1, след не особено съсредоточени действия на защитниците на Лудогорец, оставили го в чиста голова позиция.

45′

Почивка.

44′

1:1!!!

Бранимир Костадинов изравнява резултата!

Добро включване отляво на Ненов и Хубчев, мощна атака на Дунав и Костадинов бележи за 1:1!

42′

Нов период на затишие в мача.

Без опасности пред двамата вратари.

38′

Шут на Кешеру!

Антонов спасява!

Играта определено се оживи в последните минути.

37′

Пробив на Карагарен и центриране!

Шопов не успява да засече топката подобаващо.

35′

Кафу стреля с глава!

Кълбото излиза в аут.

34′

Спокойствие на "Лудогорец Арена".

Без скоростни акции в двете половини от терена, както и много нарушения.

29′

Марем заменя Патев.

Принудителна промяна в редиците на русенци.

24′

Два корнера за Лудогорец.

Без точен изстрел към вратата на Антонов.

19′

Поредица центрирания в наказателното поле на Дунав.

Нов гол, за момента, не пада.

15′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0 за Лудогорец!

Попадение на Паломино!

Кешеру игра с топката, но не успя да стреля. При добавката си Паломино обаче беше безгрешен!

14′

Кафу получава пас от Натанаел и центрира.

Топката стига до Кешеру, който обаче, оставен в чиста позиция, пропуска да се разпише, като не уцелва кълбото.

13′

Изстрел на Шопов!

Топката минава далеч от целта.

Първа опасност в полза на гостуващия отбор.

11′

Натанаел е може би най-дейният футболист на терена.

Състезателят се връща в защита, участва в изнасянето на кълбото в предни позиции, а нерядко се оказва и в добри ситуации за директен обстрел на целта.

10′

Страхотна намеса на Антонов!

Вратарят на Дунав спасява тима си след шут на Кешеру!

8′

Два последователни опита на футболистите на Дунав да изнесат топката в предни позиции.

Лудогорец не позволява това да се случи.

6′

Марселиньо проби, подаде към Кафу, който центрира.

Кампаняро пробва интересен акробатичен изстрел.

Вратарят на Дунав избива в корнер.

Нищо интересно след изпълнението на ъгловия удар.

5′

Териториален натиск на домакините в началото на мача.

Дунав дебне за възможност на контраатака, както се очакваше и преди старта на срещата.

2′

Преди началото на двубоя феновете на гостите се събраха на протест.

Снимка 284120

Ето и подробностите:

Феновете на Дунав протестираха преди мача с Лудогорец

Запалянковците искат "безкрайните пътувания" да спрат

1′

37.Жоао Пауло

Лудогорец и Дунав се изправят един срещу друг в един от интересните двубои от поредния кръг в Първа лига. Домакините са големият фаворит в двубоя, но русенци се надяват съперникът им да подцени мача и да им даде шанс да измъкнат нещо от това гостуване.

Биеш всички и титлата ти е сигурна на... 65%

Лудогорец крачи към титлата по модела на 2013 и 2015 г.

Първата срещата между селекции завърши при зрелищното 5:3 за разградчани. Лудогорец в момента върви уверено към поредната си титла на България и не иска да си усложнява живота като изпусне точки в този мач. Отборът е в серия от 22 поредни мача без загуба, като ще е изненада, ако тя приключи днес. Разградчани имат най-силното нападение в първенството с 65 отбелязани гола до момента или 2,71 средно на мач, така че спокойно можем да очакваме и днес да видим резултатен двубой.

Дунав също се представя на ниво напоследък. Отборът вече 4 поредни мача е без загуба, като записа 2 победи и 2 равенства през това време. Русенци имат голям шанс да завършат редовния сезон в първата шестица. За целта обаче трябва днес да опитат да вземат нещо от това гостуване.

Владислав Стоянов: Банкети трябват, не друго

Владо Стоянов: Банкети трябват, не друго

"Ние играем за след мача"

В състава на "орлите" основният проблем е контузията на капитана Светослав Дяков, който няма да играе в този мач. Същото важи и за Витиня, който също е в лазарета, както и за Лукас Саша, който пък е наказан. Така треньорът Георги Дерменджиев вероятно ще заложи на Ренан под рамката и Минев, Пластун, Паломино и Натанаел в защита. Анисе и Кампаняро се очаква да действат в средата на терена, а Вандерсон и Кафу ще започнат на крилата. Атаката ще води Кешерю, а зад гърба му в ролята на плеймейкър ще бъде Марселиньо.

Бирсент Карагерен: Всеки иска да стане част от Левски, ЦСКА или Лудогорец

"Не бих играл за Ботев"

За Дунав пък от групата отпаднаха контузените Будинов и Ларин. Треньорът Веселин Великов вероятно ще пусне в стартовите единадесет Антонов на вратата и пред него Даскалов, Милчев, Патев и Хубчев в отбрана. Аясс и Димов ще са опорните полузащитници, а Карагерен и Костадинов ще оперират по крилата. Играта ще гради Шопов, а на върха на атаката ще започне Муйеци.

Дунав остава без треньор за мача с Лудогорец?