Лудогорец излезе начело в Първа лига поне за няколко часа, след като разби с 4:1 Ботев (Враца) в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадион "Огоста" в Монтана. Хеттрик за "орлите" вкара Клаудиу Кешеру (20,39,43), а едно попадение добави Джоди Лукоки (10). За врачани се разписа Валери Домовчийски (53).

С успеха възпитаниците на Пауло Аутуори събраха 26 точки и изправариха Левски и ЦСКА, които са с по 25. "Сините" имат мач по-малко, като излизат срещу Славия след броени минути. Ботев е 11-и с 11 пункта.

Ботев (Враца) - Лудогорец 1:4

Ботев (Вр) - Лудогорец 1:4, Домовчийски върна един гол

Двубоят в Монтана започва в 16:45 часа

Срещата започна силно за "орлите", който излязоха напред в резултата още в 10-ата минута. Вандерсон изведе Лукоки зад защитата на врачани. Холандецът стреля право в Красимир Костов, топката се върна при него и при добавката той бе точен за 0:1.

В 20-ата минута разградчани удариха за втори път. Гостите организираха отлична контраатака. Вандерсон намери Лукоки, който пусна за Марселиньо в наказателното поле. Бразилецът върна топката към Клаудиу Кешеру, който с прецизен удар вкара за 0:2.

Снимка 382456

В следващите минути Марселиньо на два пъти пропусна сам срещу вратаря. В 28-ата минута Костов изби в корнер силен шут на Вандерсон.

Силната игра на Лудогорец даде резултат за трети път в 39-ата минута. Кешеру намери Лукоки отдясно, холандецът върна за нападателя, който засече топката във вратата за 0:3.

В 43-ата минута румънецът оформи своя хеттрик с удар от въздуха след подаване на Лукоки.

Втората част стартира с голово положение пред вратата на домакините. Влезлият на почивката Лукаш Саша имаше добра възможност да се разпише, но шутира право в обсега на вратаря на Ботев.

Снимка 382454

В 53-ата минута врачани върнаха един гол с първата си смислена атака в мача. Петър Атанасов центрира в наказателното поле, а резервата Валери Домовчийски с глава реализира за 1:4.

В 62-ата минута удар с глава на Недялков мина над вратата. Малко след това Кешеру се засуети и не успя да насочи топката във вратата.

Снимка 382453

В 70-ата минута Лудогорец бе близо до пети гол, но Красимир Костов успя да избие удар от малък ъгъл на Кампаняро.

До края на срещата Краси Костов не се затрудни при удар на Лукас Саша и така Лудогорец спечели безпроблемна победа над врачани.