Витоша (Бистрица) и Лудогорец изиграха един от най-хубавите мачове до този момент в първенството. Двата тима предложиха приятен футбол, изпълнен с доста атаки, а станахме свидетели и на 4 гола, отбелязани само през първото полувреме на срещата. През втората част "орлите" вкараха още два и си тръгват от София с трите точки след 4:2 над "тигрите".

ТОПСПОРТ проследи случващото се на "Васил Левски" на живо:

Витоша - Лудогорец (Развой на срещата по минути)

Ще успеят ли да шокират шампиона "тигрите"?

Дебютантът в Първа лига започна по вихрен начин първото полувреме. Григор Долапчиев откри головата сметка на Витоша още в 4-ата минута, след чудесен пас на Румен Гьонов. Бившият футболист на Спартак (Плевен) остана непокрит очи в очи със стража на Лудогорец и бе безгрешен.

Само 60 секунди по-късно гостите от Разград опитаха заучена атака, с която да се върнат в мача, но Жоао Паоло бе в положение на засада. Мисиджан също пробва късмета си, но изпълнението му не бе никак добро. Той центрира топката в наказателното поле на бистричани, но очевидно не бе преценил това, че там нямаше нито един негов съотборник, който да засече топката.

В 12-ата минута обаче, халфът поправи грешката си. Върджил успя да върне равенството на "Васил Левски", след като лесно преодоля защитата на Витоша и остана сам срещу Василев.

В 20-ата минута отново Мисиджан пропиля нова възможност за Лудогорец да излезе напред в резултата. Полузащитникът остана сам срещу стража на "тигрите", но изпълнението му бе доста разочароващо.

Футболистите на шесткратния български шампион бяха доста груби през първите 45 минути и често щабът на домакините недоволстваше от нарушенията, които извършваха играчите на Дерменджиев, но не бяха санкционирани.

В 29-ата минута Пол Отофе не успя да се разпише, въпреки че бе точно пред вратата и Дос Сантос нямаше никакъв шанс срещу него. Ударът му обаче, бе неточен.

В 36-ата минута логичното отново се случи, след като Долапчиев изведе Витоша още веднъж напред в резултата.

Щастието за новака в Първа лига обаче, бе доста кратко... Не бяха изминали и 60 секунди от попадението на Григор, когато Василев извърши нарушение в наказателното си поле срещу Мисиджан, заради което главният съдия бе принуден да отсъди дузпа в полза на "орлите". Зад топката застана Козмин Моци, който бе безпогрешен и изпрати коженото кълбо в долния десен ъгъл на вратата на Витоша.

До края на първата част с пропуск за пореден път се отчете Върджил. Първо Кишада пробва да покоси вратата на Василев, но той изби, а Мисиджан бе позициониран точно пред стража, но прати топката над напречната греда.

Второто полувреме започна доста по-спокойно за разлика от първите 45 минути. Логично предвид резултатната първа част, темпото поспадна. Първата сериозна атака пред една от двете врати дойде чак в 57-ата минута. Кишада опита да изведе "орлите" отново напред, но ударът му бе неточен и топката премина встрани.

В 60-ата минута Лукас Саша не успя да превърне шута си в гол, след като стреля от границата на наказателното поле, но неточно. Въпреки това пресата на "орлите" бе видима.

Седем минути по-късно, Долапчиев за малко да оформи своя хеттрик, след като влезлият като резерва Китан Василев му върна топката на удобния десен крак и Григор стреля, но покрай вратата.

В 72-ата минута Кампаняро спечели на Лудогорец пълен обрат! Футболистът получи хубав пас от Мисиджан и със странична ножица изпрати топката във вратата на Василев.

Малко преди края отборът на Лудогорец бе порязан от съдиите, след като обещаваща атака на Мисиджан бе спряна от страничния рефер, който вдигна флага си за засада. След повторенията обаче, стана ясно, че такава няма. Всичко за Витоша можеше да приключи в 81-ата минута.

В 85-ата обаче, това вече бе факт. Кишада отбеляза за 4:2 и донесе трите точки на "орлите". При тъч топката бе върната назад към Христозов, но той загуби равновесие и Жуниор се възползва и се разписа от границата на наказателното поле.

Въпреки страхотната игра на Витоша, Лудогорец успя да си извоюва победата, след като на три пъти достигна до обрат.