Лудогорец победи ЦСКА в голямото дерби на 19-ия кръг на efbet Лига. Шампионите се наложиха с 1:0 в Разград и по този начин дръпнаха с шест точки пред "червените".

Единственото попадение в мача стана дело на Бернард Текпетей, който се разписа в 4-ата минута.

Бившият играч на "армейците" Кирил Десподов бе много близо на няколко пъти през първата част до попадение, но пропусна да накаже бившия си отбор, въпреки видимото си желание.

През първата част шампионите тотално владееха инициативата, а "червените" допуснаха доста грешки, като защитата често се пропукваше.

През второто полувреме играчите на Бруно Акрапович стояха по-добре, но така и не успяха да създадат чисти голови положения, така нужни, за да обърнат мача.

Така Лудогорец опази за 42 мач крепостта си "Хювефарма Арена" без загуба.

Снимка 520681

Преди двубоя, старши треньорът на ЦСКА Бруно Акрапович определи мача като партия шах. "Срещу шахматисти като Дамбраускас е трудно, дано аз да съм гросмайсторът", каза специалистът. В крайна сметка, печеливш в този двубой излезе Дамраускас.

Лудогорец - ЦСКА, 1:0, Текпетей откри за шампионите, няколкото пропуска на Кирил Десподов

Кой ще спечели сблъсъка за върха?

Срещата започна с домакински натиск. Още в 4-ата минута разградчани успяха да поведат. Кирил Десподов проби вляво, навлезе в наказателно поле и стреля, вратарят изби, топката попадна в Текпетей, който засече от близка дистанция и без да е обезпокояван от никого направи 1:0.

В 18-ата минута като по чудо нямаше втори гол за шампионите. Текпетей намери Кирил Десподов, който остана сам срещу вратаря, но Матей изби със сетни усилия, на метър пред голлинията.

Последва доста колеблива игра от страна на "червените". В защита гостите допускаха доста грешки, които водеха до доста опасни атаки от страна на Лудогорец. В 33-ата минута, Текпетей центрира отдясно, където Кирил Десподов от много близка дистанция стреля с глава, но над вратата.

Снимка 520685

Минути преди края на втората част, Кирил Десподов отново опита късмета си, но Густаво Бусато спаси.

През втората част шампионите свалиха нивото, но ЦСКА така и не успя да намери път към вратата, пазена от Пламен Илиев.

В 72-ата минута новото попъление на "червените" Мено Кох направи официален дебют след като замени Пламен Гълъбов. Минути по-късно първи мач с екипа на ЦСКА записа и Бисмарк Чарлс, който получи картотека непосредствено преди дербито.

Снимка 520686

В 76-ата минута. Жорди Кайседо се извисява в наказателното поле, след като засече от фаул, но стреля неточно в аут.

Две минути преди края на редовното време, Мено Кох предотврати почти сигурен гол на Кешеру, избивайки пред голлинията. След повторенията стана ясно, че топката излизаше в аут.

Така Лудогорец се откъсна на шест точки пред ЦСКА и поглежда по-сигурно към десетата си титла.