Турнир: efbet Лига Стадион: „Хювефарма Арена”, гр. Разград Зрители:
90′

КРАЙ НА МАЧА! ЛУДОГОРЕЦ СПЕЧЕЛИ С 1:0 НАД ЦСКА!

88′

Мено Кох изби почти сигурен гол на Кешеру, избивайки пред голлинията. След повторенията стана ясно, че топката излизаше в аут.

86′

Напрежение между двата отбора. Кирил Десподов и Мено Кох се сърпаха след нарушение на Матей срещу играча на шампионите. В крайна сметка наказан е Кох.

83′

Националният селекционер Ясен Петров е на трибуните, за да следи изявите на българските играчи.

81′

Кери замени Мазику.

75′

Възможност за ЦСКА Жорди Кайседо се извиси в наказателното поле, след като засече от фаул, но стреля в аут.

74′

Бисмарк Чарлс записва официален дебют след като замени Йомов.

73′

Икоко получи жълт картон за нарушение срещу Йомов.

72′

Пламен Гълъбов излиза, влиза новото попълнение на ЦСКА Мено Кох.

72′

Тибо Вион бе заменен от Варела.

69′

Новото попълнение на Лудогорец Сотириу замени голмайстора в този мач до момента Текпетей.

66′

Жълт картон на Синклер за нарушение срещу Текпетей.

63′

Много добро центриране на Синклер към Кайседо, който опита да стреля с глава, но неточно. Тиаго беше в добра позиция, но не успя да игаре с топката.

61′

Десподов пусна добре към Кешеру, той бе изтласкан от "червената" защита в неизгодна позиция, корнер за домакините. След ъгловия удар не последва нищо опасно.

59′

Антон Недялков и Синклер се сблъскаха, нарушение в полза на домакините.

56′

Вион изпълни от корнер, но Пламен Илиев изби топката.

52′

Спокойна игра в последните минути, без опасности.

48′

Петър Занев изпълни от фаул, но Антон Недялков изчисти топката в наказателното поле.

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! ЛУДОГОРЕЦ ВОДИ С 1:0 НАД ЦСКА!

44′

Удар и на Сантана, но твърде слаб, за да затрудни Бусато.

42′

Кирил Десподов опита много силен удар отляво през трима играчи на "червените", но Бусато спаси.

40′

Жълт картон за Абел Анисе след нарушение срещу Георги Йомов.

33′

Нов пропуск на Лудогорец! Текпетей центрира отдясно, където Кирил Десподов от много близка дистанция стреля с глава, но над вратата! Отново защитата на "червените" не успя да се намеси по никакъв начин и само липсата на точност от страна на бившия играч на ЦСКА, спаси гостите.

32′

ЦСКА владее повече топката, но към момента няма сериозна опасност пред вратата, пазена от Пламен Илиев.

30′

Защитата на ЦСКА се пропуква сериозно при опитите на домакините за атака. Дали Бруно Акрапович ще успее да измисли нещо на почивката, за да обърне мача?

26′

Кайседо, а след това Тиаго неутраизираха опасността след центрираната топка от Десподов от последвалия корнер.

25′

Десподов стреля от фаул вляво от наказателното поле, Тиаго изби в корнер.

21′

Тибо Вион центрира от корнер, Юрген Матей се извиси и стреля с глава, но встрани от целта.

18′

По чудо няма втори гол в полза на Лудогорец! Текпетей намери Кирил Десподов, който остана сам срещу вратаря, но Матей изби със сетни усилия, на метър пред голлинията!

17′

Капитанът на ЦСКА Петър Занев фаулира Текпетей и получи жълт картон. Щабът на домакините претендираше бурно преди показване на картона.

15′

Кайседо опита да навлезе в наказателното поле и да измисли нещо опасно в атака, но Анисе отне позволено топката.

13′

Владението на топката е почти изравнено - 51% на 49% в полза на домакините.

10′

Джером Синклер центрира в наказателното поле, Матей намали напрежението като изчисти в безопасна зона.

6′

Текпетей бе фаулиран и се нуждаеше от лекарска помощ. След намесата на медицинския щаб, авторът на попадението за шампионите, успява да продължи играта.

4′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Кирил Десподов проби вляво, навлезе в наказателно поле и стреля, вратарят изби, топката попадна в Текпетей, който засече от близка дистанция и без да е обезпокояван от никого направи 1:0!

3′

Вион центрира от фаул, топката достигна до Синклер, но ударът му мина встрани от вратата, пазена от Пламен Илиев.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

Реферът Драгомир Драганов свири НАЧАЛО НА ДЕРБИТО В РАЗГРАД! Време е за битка!

88 Вандерсон 27 Мартин Смоленски

Лудогорец приема ЦСКА в дербито на 19-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на "Хювефарма Арена" стартира в 15:00 часа.

Лудогорец допусна втората си загуба през сезона в Пловдив, срещу Локомотив. Валдас Дамбраускас посочи пресата на съперника като една от основните причини за загубата.

Лудогорец няма поражение у дома в първенството от 2018 година, когато допусна минимално поражение с 0:1 от "черно-белите.

Снимка 519977

Източник: ПФК Лудогорец

Преди дербито с "орлите" ЦСКА се подсили с централния бранител Мено Кох. Той пристига от белгийския елит - Юпен, иначе защитникът е юноша на нидерландския гранд ПСВ (Айндховен).

Поливалентният Жеферсон е под въпрос за двубоя, за което спомена Бруно Акрапович на пресконференцията преди двубоя. Съвсем до скоро бразилецът лекуваше контузия и много вероятно е да не стартира в Разград.

Удар за ЦСКА преди дербито с Лудогорец - Адалберто Пеняранда е аут

Удар за ЦСКА преди дербито с Лудогорец - титуляр е аут

Бисмарк Чарлс ще чака картотека до последния момент

Босненският специалист заяви:

"Срещу шахматисти като Дамбраускас е трудно, дано аз да съм гросмайсторът".

Жорди Кайседо от своя страна сподели: "Лудогорец е отличен отбор, но целта на ЦСКА е ясна - първото място.

Иван Стоянов: ЦСКА вдигна много летвата

"Предстои истинско дерби, силите са изравнени"

За дербито се предприемат мерки за опазване на обществения ред преди и по време на срещата, съобщават от Областната дирекция на МВР.

Решението на местните органи на властта е въпреки факта, че срещата ще се проведе без публика.

Кратка статистическа справка ни показва, че ЦСКА и Лудогорец завършиха наравно в последните си седем шампионатни двубоя. Няма други два родни тима, които да са толкова близки като качество на терена. От девет техни срещи в efbet Лига насам ремитата са осем.

анкета

Как ще завърши дербито Лудогорец - ЦСКА?

С убедителна победа за Лудогорец 11.5%

С минимална победа за Лудогорец 12.4%

Наравно 11.3%

С минимална победа за ЦСКА 42.2%

С убедителна победа за ЦСКА 15.5%

Не ме интересува, аз чакам мача ФК ЦСКА 1948 - Левски 7.1%

Последната победа беше за Лудогорец преди две години и половина!

Оттогава двата тима имат една среща за Купата на България, спечелена от "армейците" с 1:0 в Разград (април 2019). Всичко това говори за сходно качество в съставите, напрежение в директните сблъсъци и дори страх те да не бъдат загубени.

Читателите на ТОПСПОРТ: ЦСКА ще победи Лудогорец