Лудогорец записа седма поредна победа в родното първенство. "Орлите" надвиха с 2:0 Царско село като гост в среща от 14-ия кръг. Точни за шампионите бяха Якуб Шверчок (21) и Джордан Икоко (56).

Така разградчани събраха 36 точки запазиха преднината си от 4 пред втория Локомотив (Пловдив). "Царете" са 11-и с 12 пункта. Пламен Илиев отново запази вратата си суха, като това бе осми пореден мач, в който отборът не допуска гол в шампионата. Това е и нов рекорд в първенството.

Царско село - Лудогорец 0:2

Царско село - Лудогорец 0:2, гол на Икоко

"Орлите" излизат за седма поредна победа

Гостите можеше да излязат напред в резултата още във 2-ата минута. Тогава Битон проби отляво и центрира в наказателното поле, където Хашев насочи топката към собствената си врата. Пласид обаче внимаваше и изби в корнер.

Малко след това удар на Карачанаков от далечна дистанция премина над вратата.

Снимка 450234

В 10-ата минута Битон опита да изненада вратаря на домакините от пряк свободен удар, но не сполучи. Последва и слаб удар на Чибота, който премина покрай вратата.

В средата на полувремето Лудогорец започна да действа още по-напористо. Така се стигна до 21-ата минута, когато резултатът бе открит в полза на шампионите. Анисе открадна топката и подаде към Жоржиньо. Крилото напредна с топката и намери Шверчок, който с прецизен удар вкара за 0:1.

Снимка 450233

Две минути след това Дан Битон нацели гредата. Израелският халф получи топката от дълбочина и с прецизен удар от границата на наказателното поле стреля в страничния стълб.

В 28-ата минута Дяков изведе Чибота сам срещу Пласид, крилото опита да прехвърли стража, но не уцели вратата.

В заключителните секунди на първото полувреме Царско село получи право да изпълни фаул. Карачанаков центрира към непокрития Кавдански, който стреля от десетина метра, но прати топката право в ръцете на Пламен Илиев.

Снимка 450232

Първото по-интересно положение през второто полувреме отново бе пред вратата на домакините. Икоко намери Жоржиньо, който от 3-4 метра не успя да уцели топката. Последва удар от пряк свободен удар на Карачанаков, с който Илиев се справи.

В 56-ата минута Лудогорец отбеляза втори гол. Жоржиньо изведе Икоко зад гърба на домакинската отбрана, а десният бек вкара след техничен удар по земя под плонжа на Пласид за 2:0.

Снимка 450231

Три минути след това вратарят на Царско село спаси удар на Битон. В 68-ата минута Лудогорец пропусна нов отличен шанс за гол. Битон намери Шверчок, който нанесе удар, но Пласид спаси. Домакините сбъркаха при изнасянето на топката. Кълбото стигна до Тауата, който нацели гредата.

Минута след това Жоржиньо напредна и намери Шверчок, който обаче бе хванат в крачка и не успя да намери опразнената врата.

Снимка 450228

В 82-ата минута Пламен Илиев запази вратата си суха след опасен удар на резервата Венци Христов от около 20 метра. Шест минути след това Тауата опита да изненада Пласид с удар в близкия ъгъл, но националът на Хаити се справи.