Неточен удар от далечна дистанция на Шверчок.

Битон влиза на мястото на Вандерсон.

85′

Гол на Моци е отменен заради засада.

84′

Спасяване на Луков!! Дяков се включи в атака и намери Анисе. Той от своя страна подаде към Лукоки, който бе на стрелкова позиция, но вратарят изби удара на конгоанеца.

82′

Бахтич влиза на мястото на Витанов.

82′

Шверчок заменя Кешеру.

74′

Дяков заменя Марселиньо.

74′

Жълт картон за Марселиньо.

70′

Ожболт стреля опасно, топката тупна пред Пламен Илиев, но той се справи.

66′

Аралица влиза на мястото на Георги Илиев.

61′

Уирис заменя Умарбаев.

60′

Жълт картон за Моци.

59′

Жълт картон за Димитър Илиев.

56′

Алмейда проби в половината на Лудогорец и стреля от дистанция, но не затрудни Илиев.

46′

Кешеру намери Анисе в наказателното поле с техничен пас. Мадагаскарецът обаче стреля покрай вратата.

45′

Начало на втората част.

45+1′

Край на първата част.

44′

Цветанов проби опасно отляво и центрира успоредно на голлинията, но там нямаше играч на гостите, който да засече топката.

41′

Равностойна игра в последните няколко минути, без положения пред двете врати.

31′

ГООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! Лукоки бележи! Томашевич върна леко топката към Луков, а от това се възполза Кешеру. Румънецът стигна до кълбото и подаде към Лукоки, който прати топката в опразнената врата за 2:1.

29′

Удар от воле на Кешеру минава над вратата.

28′

ГРЕДА!!! Георги Илиев изпълни пряк свободен удар и намери Алмейда отляво в наказателното поле. Защитникът върна към халфа, който от няколко метра разтресе гредата.

23′

Отличен шанс за Лудогорец!!! Лукоки центрира за Марселиньо, който изведе Кешеру отдясно в наказателното поле. Румънецът реши да потърси далечния ъгъл, но топката мина покрай вратата.

16′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! Марселиньо бележи. Вандерсон намери своя съотборник след изпълнение на корнер. Халфът се освободи и с блестящ удар извън наказателното поле в десния ъгъл изравни резултата.

15′

Удар на Вандерсон от пряк свободен удар е блокиран от Ожболт.

13′

Спасяване на Илиев!! Георги Илиев проби отдясно и чукна към Карагаранен. Фланговият футболист нахлу в наказателното поле и от няколко метра нанесе удар, който Тигъра отрази.

11′

ГООООЛ ЗА ЛОКО!!! Ожболт бележи! Удар на Димитър Илиев бе блокиран. Топката стигна до Ожболт, който бе оставен непокрит и с прецизен удар в близкия ъгъл направи Пламен Илиев безпомощен.

6′

Спасяване на Тигъра!!! Ожболт пусна чудесен пас за Димитър Илиев, който остана очи в очи с Пламен Илиев. Нападателят стреля право във вратаря на домакините, който спаси. Последва удар на Томашевич, но топката мина над вратата.

3′

Ожболт получи отличен пас зад защитата на Лудогорец, но страничният рефер вдигна флага за засада.

1′

22. Икоко

Отборите на Лудогорец и Локомотив (Пд) се изправят един срещу друг в голямото дерби на кръга. Сблъсъкът им се явява и директен мач между първия и втория във временното класиране. И докато позицията не е нищо ново за "орлите", то представянето на "смърфовете" през кампанията е повече от впечатляващо.

Крушарски: Радвам се, че цял Пловдив ще се изнесе в Разград

"Стивън Езе няма място в Локомотив след 15 декември"

В лагера на гостите цари страхотна еуфория около този сблъсък, като голяма част от ръководните фактори на тима са на мнение, че точка или три от визитата им в Разград ще ги накара да мечтаят за шампионската титла на България.

Стивън Езе претърпя операция

Интервенцията не е била тежка

Домакините нямат сериозни проблеми около състава. Единствено Жоржиньо отпадна от сметките заради контузия. Очаква се стартовата единадесеторка да е съставена от Илиев на вратата и карето Сисиньо, Григоре, Форстър и Недялков в отбрана. За последния се смяташе, че ще пропусне дербито, но явно вече е готов за игра. Горалски и Баджи ще са опорните полузащитници, а Марселиньо ще играе в ролята на плеймейкър. Лукоки и Вандерсон ще бъдат на крилата, а в атака ще започне Клаудиу Кешеру.

Дяков получава предложение за работа от Лудогорец, може да се насочи към школата

"Орлите" искат Дяков да остане в клуба

В Локо големият отсъстващ ще е централният бранител Стивън Езе. През седмицата около името на нигериеца се завъртя истинска трансферна сага, като многократно беше пращан в чуждестранни тимове и столичните грандове Левски или ЦСКА. Очаква се Бруно Акрапович да заложи на Луков под рамката и Малембана, Петрович и Алмейда в защита. Карагерен и Томашевич ще са халф-бековете, а Умарбаев, Витанов и Георги Илиев е бъдат триото в средата на терена. В атака пък ще се разчита на Ожболт и Димитър Илиев. На резервната скамейка отново ще остане загубилият доверието на треньора Анте Аралица.

Преди днешната среща Лудогорец води в таблицата с 6 точки пред "Смърфовете". Разградчани все още не познават вкуса на загубата през тази кампания. Среща си дават най-добрата отбрана - тази на домакините, допуснала само 5 гола, и най-доброто нападение. Пловдивчани са реализирали 37 гола до този момент.

Лудогорец с нова офанзива за Петър Шкулетич

Лудогорец с нова офанзива за сръбски нападател

Футболистът не получава шанс за изява във Франция

Главен съдия на срещата ще бъде Драгомир Драганов, с помощници Александър Атанасов и Христо Хаджийски. Делегат на БФС е Димитър Петров, а работата на реферите зорко ще следи Петър Петров.