Лудогорец победи Левски в Разград в дългоочакваното дерби от 12-ия кръг на първенството.

Срещата на "Лудогорец Арена" завърши с победа за домакините с 2:0. Автор на първия гол в срещата стана Мавис Чибота, разписал се през откриващата част от сблъсъка. Кешеру оформи крайното 2:0 през второто полувреме.

Двата тима са на първите две места във временното класиране. "Орлите" имат четири точки аванс пред "сините". Домакините са в серия от 5 поредни победи, докато гостите спечелиха последните си 3 мача, преди да загубят тази вечер.

Лудогорец изигра блестящ мач през седмицата в Лига Европа и разби Ференцварош в Будапеща с 3:0. Разградчани успешно съчетават ангажиментите си в Европа и на домашна сцена.

В същото време Петър Хубчев успя да изправи Левски и на крака и столичани пристигат в Разград без никакво притеснение на фона на отличното си представяне от началото на сезона.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Лудогорец - Левски, на живо

Лудогорец - Левски 2:0, гол на Кешеру!

Шампионите удвоиха преднината си!

Първото полувреме предложи по няколко интересни ситуации пред двете врати. И домакините, и техните съперници стигаха често до статични положения в близост до пеналта на съперника, което правеше играта любопитна за наблюдаване.

"Сините" използваха предимно крилата си, в опит да застрашат своите опоненти. На моменти пък Станислав Иванов можеше да бъде забелязан да играе в ролята на последен в защитата на столичани, помагайки на съотборниците си да изнесат кълбото.

Снимка 446395

Разградчани, от своя страна, се опитваха да владеят топката по-продължително и да изграждат постепенно атаките си. В завършващата фаза те действаха бързо, с по едно докосване, което затрудняваше противодействието на софийската отбрана.

Именно при една такава скоростна акция в 16-ата минута се стигна и до откриването на резултата. Жоржиньо напредна по десния фланг и центрира, получи се разбъркване, Кешеру свали топката към Чибота, който стреля от движение и с атрактивно изпълнение прати топката неспасяемо в мрежата на Миятович.

Последваха нови две опасности пред "синия" вратар, но отново Чибота не успя да ги завърши подобаващо, като от близка дистанция стреля над вратата.

Снимка 446385

Клаудиу Кешеру и Живко Миланов можеха да се разпишат от свободен удар, но изстрелите и на двамата се оказаха неуспешни.

В крайна сметка надмощието на Лудогорец в средата на терена и добрите действия на "зелената" защита запазиха резултата непроменен до почивката.

През второто полувреме голяма част от инициативата бе предоставена от разградчани на техните опоненти.

Лудогорец изчакваше възможност в собствената си половина, като подсигури допълнително крилата си, където софиянци пробваха да атакуват през първата част.

Снимка 446387

Чисто положение за реализиране на ново попадение в срещата се откри пред Кешеру, който бе изведен добре пред Миятович, но се забави и стреля в тялото на стража.

Корнерите за тима на Левски зачестиха преди края на срещата, но при тях бранителите на "зелените" бяха на ниво и изчистваха топката напред.

Снимка 446389

Нарушенията до края на двубоя зачестиха, а въпреки извършените и от двамата треньори смени, до нова корекция в резултата така и не се стигаше.

Това все пак се случи десет минути преди края, когато Кешеру получи пас отдясно по нападението на разградчани, овладя добре топката и стреля точно, слагайки точка на спора.

Така Лудогорец се поздрави с важни три точки в борбата за титлата и остава на върха в класирането, като разполага с 4 пункта повече от днешния си преследвач.

Снимка 446388

"Сините" нямат победа над Лудогорец в последните си 11 гостувания и днес тази неприятна за тях тенденция бе затвърдена.