90+4′

Край на мача.

Победа за Лудогорец.

Лудогорец победи Левски с 2:0

Лудогорец с чиста победа срещу Левски, шампионският поход на "орлите" продължава

Кешеру с поредно попадение срещу "сините"

90+2′

Жълт картон за Битон.

89′

Четири минути продължение на срещата.

85′

Жълт картон за Анисе.

83′

Петков сменя Райнов.

82′

Кешеру е заменен от Битон.

80′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Попадение на Кешеру!

Центриране отдясно по нападението на отбора, Кешеру овладя добре и завърши точно, пращайки кълбото в мрежата на Миятович!

Преднината на разградчани беше удвоена!

77′

Засада на Ейолфсон.

72′

Добра възможност се открива пред Кешеру.

Той получава топката в полето на Миятович.

Изстрелът му обаче среща тялото на бранител и това на "синия" вратар.

70′

Жълт картон за Баджи за нарушение срещу Паулиньо.

69′

Нашименто е заменен от Мазурек.

68′

Анисе заменя Горалски.

67′

Изстрел на Робърта от границата на наказателното поле.

Неточно изпълнение.

65′

Жълт картон за Горалски.

64′

Алар сменя Иванов.

60′

Вандерсон сменя Жоржиньо.

55′

Официално предупреждение и за Мартин Райнов.

54′

Жълт картон за Икоко.

52′

Натиск на "сините" в началото на второто полувреме.

Нов корнер в тяхна полза.

Ейолфсон стреля с глава, но Илиев хваща топката уверено в ръцете си.

48′

Мачът продължава.

47′

Играта е временно спряна.

Феновете на Левски пуснаха няколко димки и видимостта на терена е намалена.

46′

Жълт картон за Живко Миланов.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме предложи по няколко интересни ситуации пред двете врати. И домакините, и техните съперници стигаха често до статични положения в близост до пеналта на съперника, което правеше играта любопитна за наблюдаване.

"Сините" използваха предимно крилата си, в опит да застрашат своите опоненти. На моменти пък Станислав Иванов можеше да бъде забелязан да играе в ролята на последен в защитата на столичани, помагайки на съотборниците си да изнесат кълбото.

Разградчани, от своя страна, се опитваха да владеят топката по-продължително и да изграждат постепенно атаките си. В завършващата фаза те действаха бързо, с по едно докосване, което затрудняваше противодействието на софийската отбрана.

Именно при една такава скоростна акция в 16-ата минута се стигна и до откриването на резултата. Жоржиньо напредна по десния фланг и центрира, получи се разбъркване, Кешеру свали топката към Чибота, който стреля от движение и с атрактивно изпълнение прати топката неспасяемо в мрежата на Миятович.

Последваха нови две опасности пред "синия" вратар, но отново Чибота не успя да ги завърши подобаващо, като от близка дистанция стреля над вратата.

Клаудиу Кешеру и Живко Миланов можеха да се разпишат от свободен удар, но изстрелите и на двамата се оказаха неуспешни.

В крайна сметка надмощието на Лудогорец в средата на терена и добрите действия на "зелената" защита запазиха резултата непроменен до почивката.

45′

Почивка.

44′

Разбъркване пред Илиев!

Рейш подава, топката стига до Тиам.

Той не очакваше това да се случи и нищо сериозно не последва в ситуацията.

43′

Бърза атака с три подавания за домакините.

Чибота решава да стреля от движение, вместо да спре топката или да подава.

Неточно изпълнение на голмайстора в днешната среща.

41′

Рафаел Форстър наблюдава случващото се от трибуните на "Лудогорец Арена".

Не е включен в групата за днешната среща героят от последния европейски сблъсък на Лудогорец.

Героят Форстър: Няма да спрем да работим!

"И преди се е случвало да вкарам два гола в един мач"

39′

Засада на Антон Недялков.

34′

Изглежда домакините се опитват да наложат териториален натиск над опонентите си.

Затварят почти всички възможни пространства пред софиянци и на свой ред след това се втурват в атака.

Снимка 446387

33′

Станислав Иванов се е върнал до последната позиция в защитата на Левски.

Помага с каквото е необходимо младата надежда на "сините".

30′

Мощен изстрел на Кешеру от границата на наказателното поле!

Кълбото преминава на сантиметри от горната греда на "синята" врата.

Миятович въздъхва с облекчение.

27′

Хали Тиам получава жълт картон.

Той извършва нарушение в опасна близост до полето на Миятович.

25′

Нашименто опитва късмета си с шут от много далечна дистанция.

Неточно е изпълнението му.

24′

Футболистите на Левски имат своите моменти от началото на срещата.

Ефективността на Лудогорец обаче е стряскаща.

Една по-сериозна атака за разградчани и преднина за тях в резултата.

22′

Петър Хубчев се обърна към скамейката на тима си.

Посочва нещо и личи раздвижване в "сините" редици.

Дали няма да видим ранна промяна в постройката на столичани?

20′

Футболистите на Лудогорец се отдръпнаха назад.

Явно ще очакват акциите на съперника и ще изчакват своята възможност на контраатака.

16′

ГОООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Чибота!

Снимка 446385

Продължително разиграване в полето на Миятович, центриране към Чибота и атрактивно негово изпълнение с ножичен удар!

Предимство за шампионите!

13′

Страхотен изстрел на Миланов от свободен удар!

Топката отиваше точно към сглобката на вратата на Илиев.

Вратарят на разградчани обаче спаси по невероятен начин!

Малшанс за софиянци.

8′

Паулиньо опитва центриране.

Топката е пресечена от Терзиев.

Корнер за столичани.

5′

Удар от сериозна дистанция на Недялков.

Кълбото придоби странна траектория, но все пак не попада в очертанията на вратата на "сините".

4′

Пробив на Жоржиньо.

Центриране към Чибота.

Миятович хваща топката в ръцете си.

3′

Продължително разиграва топката Паулиньо.

Навлиза в полето на Илиев.

Връща към Нашименто, който стреля.

Ударът му е в очертанията на вратата, но не е достатъчно силен, за да затрудни съперниковия страж.

2′

Миланов пробива отдясно и центрира.

Топката е насочена към Робърта, но не достига до него.

Първата акция в мача беше за "сините".

1′

"Чувствам се добре. Здравословно съм във форма. Ще преценим с ръководството кога ще бъде точният момент за завръщането ми.

Радвам се, че атмосферата днес е такава и желая успех на тима си.

В Левски виждате, че се работи на високи обороти под ръководството на г-н Хубчев и щаба му. Ще бъде интересен мачът", каза Владо Стоянов преди първия съдийски сигнал в Разград.

1′

88 Вандерсон Фариас 79 Мартин Петков

Днес предстои да се изиграе един от най-чаканите сблъсъци от началото на сезона. Лудогорец приема Левски в Разград.

Двубоят е от 12-ия кръг на първенството. Срещата на "Лудогорец Арена" започва в 20:15 часа.

Двата тима са на първите две места във временното класиране. "Орлите" имат точка аванс пред "сините". Домакините са в серия от 4 поредни победи, докато гостите спечелиха последните си 3 мача, в които допуснаха едва едно попадение.

Георги Славчев: Това, което се прави в Левски напоследък, ми дава поводи за оптимизъм

"Надявам се клубът скоро да е там, където му е мястото"

Лудогорец изигра блестящ мач през седмицата в Лига Европа и разби Ференцварош в Будапеща с 3:0. Разградчани успешно съчетават ангажиментите си в Европа и на домашна сцена.

В същото време Петър Хубчев успя да изправи Левски и на крака и столичани пристигат в Разград без никакво притеснение на фона на отличното си представяне от началото на сезона.

Добрата новина за "орлите" е, че защитникът Сисиньо е възстановен от травмата, която получи в четвъртък.

Димитър Димитров-Херо разкри какво е предимството на Лудогорец пред Левски

"Не изключвам вариант и "сините" да спечелят"

Левски ще разчита на нападателното си трио - Найджъл Роберта, Паулиньо и Станислав Иванов. С топки ще ги захранва Филипе Нашименто.

"Сините" нямат победа над Лудогорец в последните си 10 гостувания и днес ще се опитат да нарушат това.