Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 421

Кешеру избухна с гол от центъра

89′

Добра възможност за Цветелин Чунчуков, който не успя да порази с глава мрежата на Монтана.

72′

Отменен гол на Клаудиу Кешеру, който реализира след пас на Александров. Оказа се обаче, че е в положение на засада.

62′

Първа смяна за Лудогорци. В игра се появява младокът - Денислав Александров.

57′

Втора рокада в лагера на Монтана

54′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!2:0!!!КЕШЕРУ!! Второто полувреме започна по перфектен начин за домакините, които успяха да удвоят своята преднина. Клаудио Кешеру видя излезлия напред Христо Иванов и реши да го прехвърля от центъра. Изглеждаше, че стражът на Монтана ще улови топката без проблем. Той обаче демонстрира "кашкавалени пръсти" и левашки допусна коженото кълбо да премине зад головата линия. Попадение, което изненада дори и своя автор.

46′

На почивката гостите извършиха една смяна. В игра се появява Даниел Генов, заменил Николай Чипев.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

38′

Клаудиу Кешеру падна в наказателното поле на Монтана и поиска дузпа. Но реферът прецени, че такава няма.

28′

Вратарят на Монтана - Христо Иванов без малко не сътвори огромна глупост в 28-ата минута. Опитният страж се помисли за Мануел Нойер и реши да лъже пред собствената си голлиния Кишада. Намеренията му се увенчаха с провал, но за негова радост и бразилецът не успя да отправи голов изстрел.

28′

22′

МАРКИНЬОС! Изненадата бе на път да се случи в 22-ата минута, когато  Монтана можеше да изравни резултата. Густаво Кампаняро сбърка в средата на терена, което позволи на Маркиньос да напредне и да отправи техничен изстрел в далечния ъгъл на Борян. Късметът обаче не бе с бившия български национал, тъй като топката мина на сантиметри от страничната греда.

14′

Ранният гол успокои домакините, които разиграват спокойно без да хабят физическите си сили. Монтана пък така и си няма идея как да затрудни Милан Борян.

3′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!!1:0!!ШОКОЛАРОВ!! "Орлите" изобщо не си губеха времето и поведоха в резултата след само 180 секунди игра. Изненадата в стартовия състав - Славчо Шоколаров проби отлично през центъра и направи двойно подаване с Кишада. Останал сам срещу Иванов, Славчо хладнокръвно наказа бившия си тим.

1′

17. Цветелин Чунчуков 9. Атанас Илиев

Отборите на Лудогорец и Монтана ще премерят сили в късния съботен мач от четвъртия кръг в Първа лига. Тимовете се намират на двата полюса от своето футболно съществуване.

Домакините стартираха шампионата противоречиво, но е пределно ясно, че мислите им са насочени към реванша с Виктория (Пилзен), който може да ги изстреля в груповата фаза на Шампионската лига. Поради този факт, Георги Дерменджиев залага и на доста интересен състав тази вечер.

Място сред титулярите намират играчи от дублиращия тим – Преслав Петров, Славчо Шоколаров и Светослав Ковачев. Те ще си партнират с голяма част от резервните състезатели на „орлите“ като Борян, Терзиев, Кампаняро и Кишада. Нападението на разградчани ще бъде водено от Клаиудиу Кешеру. Заради критиките си към ръководството в румънската преса, най-вероятно Андрей Препелица отново е забит на скамейката.

До този момент Монтана игра на ниво единствено срещу Левски, а от началото на кампанията хората на Стевица Кузмановски дори нямат отбелязан гол. Любопитен факт е, че титуляр за гостите е бранителят Шоко, който направи име в България, именно с изявите си за Лудогорец. Клубът от Северозапада е с почти обновен състав, като впечатление правят опитни играчи като Маркиньос, Дяков,Чипев и Тихомир Трифонов.

Главен арбитър на срещата е Владимир Вълков, с помощници, Георги Калудов и Йордан Петров. Допълнителни асистент съдии са Георги Давидов и Петър Костадинов. Работата на реферите ще наблюдава Георги Виделов.