Отборът на Лудогорец постигна втората си победа от началото на сезона. Със силно променен състав, селекцията на Георги Дерменджиев не допусна грешка срещу опашкарите от Монтана. Успехът с 2:0 пък бе най-малкото, с което се измъкнаха момчетата на Стевица Кузмановски. Така „орлите“ съхраниха сили преди решителното гостуване на Виктория (Пилзен) от плейофната фаза на Шампионската лига.

Попаденията за разградчани днес бяха дело на Славчо Шоколаров и Клаудиу Кешеру. Вторият изуми с гол от центъра, който падна не и без нелепата изява на съперниковия страж – Христо Иванов.

Снимка 249954

"Орлите" изобщо не си губеха времето и поведоха в резултата след само 180 секунди игра. Изненадата в стартовия състав - Славчо Шоколаров проби отлично през центъра и направи двойно подаване с Кишада. Останал сам срещу Иванов, Славчо хладнокръвно наказа бившия си тим.

Ранният гол успокои домакините, които разиграваха спокойно без да хабят физическите си сили. Монтана пък така и си нямаше идея как да затрудни Милан Борян.

Изненадата бе на път да се случи в 22-ата минута, когато  Монтана можеше да изравни резултата. Густаво Кампаняро сбърка в средата на терена, което позволи на Маркиньос да напредне и да отправи техничен изстрел в далечния ъгъл на Борян. Късметът обаче не бе с бившия български национал, тъй като топката мина на сантиметри от страничната греда.

Вратарят на Монтана - Христо Иванов без малко не сътвори огромна глупост в 28-ата минута. Опитният страж се помисли за Мануел Нойер и реши да лъже пред собствената си голлиния Кишада. Намеренията му се увенчаха с провал, но за негова радост и бразилецът не успя да отправи голов изстрел.

Снимка 249953

Второто полувреме започна по перфектен начин за домакините, които успяха да удвоят своята преднина. Клаудио Кешеру видя излезлия напред Христо Иванов и реши да го прехвърля от центъра. Изглеждаше, че стражът на Монтана ще улови топката без проблем. Той обаче демонстрира "кашкавалени пръсти" и левашки допусна коженото кълбо да премине зад голлинията. Попадение, което изненада дори и своя автор.

Снимка 249950

До края класиката можеше да бъде факт, ала нов гол на Кешеру бе отменен заради засада. Ситуация, която беше бурно оспорвана от румънеца.

В следващия кръг на Лудогорец предстои тежка визита на Локомотив (Пд), докато Монтана приема друг закъсал тим – Славия.