Подобно на ситуацията от първото полувреме - натиск на домакините.

Найденов заменя Орачев.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме предложи на феновете всичко, което те можеха да искат от един футболен сблъсък - голове, оспорвани моменти, официални предупреждения, емоции и дори един изгонен представител на домакините - наставникът Димитър Димитров.

Срещата започна с множество атаки на домакините и натиск от тяхна страна, от който обаче не следваха сериозни опасности пред "синята" врата.

Левски разчиташе предимно на контраатаки, на върха на които се оказваха или Буш, или пък най-дейният в синьо в този мач - Габриел Обертан.

Резултатът беше открит след 12 минути, когато Мисиджан получи пас отляво по нападението на състава си, напредна и стреля неспасяемо, давайки по-скоро заслужено предимство на "орлите".

Малко по-късно последва и най-дискусионното положение в срещата, при което гол на Пластун беше отменен, заради засада.

Първото начално попадението бе признато, но след сигнал на страничния съдия, то бе отменено. Това не се понрави на Димитър Димитров, който буквално скочи срещу арбитъра и бе помолен от главния съдия да напусне терена.

До почивката играта бе изключително нервна и напрегната и нарушенията зачестиха.

В самия край на полувремето Буш можеше да се разпише, но не намери очертанията на вратата.

45′

Почивка.

44′

Жълт картон за Панайотов.

44′

Буш стреля, но топката минава над вратата.

Можеше да потърси напредналия отдясно Обертан, но избра да не го прави.

42′

Дори и от трибуните, Димитър Димитров не спира да сипе закани и обиди към арбитрите.

Не е доволен той от случилото се на терена.

39′

Официално предупреждение за Върджил Мисиджан.

33′

Димитър Димитров е изгонен!

Бурни протести от негова страна към страничния арбитър, след като голът беше отменен!

31′

ГОООООООООООООООООООЛ!!!

2:0 за Лудогорец!

Попадение на Пластун!

Футболистите на Левски претендират за неотсъдена засада...

ГОЛЪТ е ОТМЕНЕН!

30′

Вандерсон центрира, Лукоки засича топката от въздуха, но ударът му рикошира в тялото на Цветкович.

Малшанс за "орлите".

25′

Натискът на домакините не спира.

Изглежда е въпрос на време да падне втори гол в срещата.

В коя врата обаче ще бъде отбелязан той...

22′

Изстрел на Обертан от средна дистанция!

Ренан спасява.

20′

Уникален пробив на Обертан и чудесен пас за Серджиу Буш!

Неточно отиграване на нападателя.

18′

Жълт картон за Орачев.

17′

Отново Мисиджан е в центъра на събитията!

Футболистът на Лудогорец надскочи Давид Яблонски и стреля с глава, но Митрев хваща топката.

11′

ГОООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Мисиджан!

9′

Опит на гостите да организират бърза контра.

Не се стига до точен изстрел във вратата на Ренан.

6′

Натиск на домакините.

Няколко поредни акции в тяхна полза.

Без точен завършващ изстрел.

5′

Корнер в полза на Лудогорец.

Първа подобна ситуация в срещата.

4′

Всичко с Мисиджан е наред.

Играта продължава.

3′

Яблонски и Мисиджан сблъскаха главите си.

Играта бе временно прекратена.

2′

Феновете на Лудогорец честитят рождения ден на директора на клуба - Ангел Петричев.

1′

Всичко на "Лудогорец Арена" е готово за битка.

Феновете заемат местата си.

1′

Обещаното сериозно полицейско присъствие е факт.

Стадионът е превърнат в истинска крепост.

1′

Какво има да каже "възродилият кариерата си" при Херо - Джоди Лукоки:

1′

Даниел Боримиров и Николай Митов ще следят изкъсо случващото се на терена тази вечер.

Снимка 307482

1′

37. Жоао Пауло Араужо 10. Жуниор Мапуку

Лудогорец приема Левски в двубой от 14-ия кръг на Първа лига. Битката в Разград започна в 18:15 часа.

Шампионите продължават с мощното си представяне на всички фронтове. В първенството заемат първото място с 33 точки след 13 изиграни срещи.

Атаката на тима е с 31 отбелязани попадения, изоставайки само от тази на ЦСКА в лигата, а защитата дели първата позиция с предстоящия им съперник със само шест допуснати гола.

Скаути от чужбина ще следят звездите на Левски и Лудогорец в Разград

Очаква се засилено присъствие и на футболни агенти

На своя стадион разградчани изиграха шест двубоя, в които записаха четири победи. Последната шампионатна среща за тима бе успех над Етър с 4:0 у дома.

През седмицата Лудогорец се класира на 1/4-финал за Купата на България, след като отстрани Берое. Мачът се реши след изпълнение на дузпи, като редовно време завърши 1:1. На 2 пъти гредите спасиха гостите от Стара Загора.

Треньорът на шампионите Димитър Димитров има малко проблеми, които са свързани най-вече с умората в играчите. Разградчани се борят на три фронта, при това доста успешно.

Тимът е лидер в своята доста тежка група на турнира Лига Европа, а освен това "зелените" са лидери в класирането на Първа лига и ще играят 1/4-финал в турнира за Купата на България.

Само орлицата на Лудогорец ще може да прехвръкне на дербито с Левски

"Достъпът до стадиона с хладно и огнестрелно оръжие, както и спрейове със защитен газ, е забранен"

Левски също продължи в надпреварата, след като победи с 1:0 втородивизионния Монтана на "Герена". Играта на "сините" бе доста постна и те отново бяха прекалено икономични. Треньорът Делио Роси за пореден път бе заложил на прекалено изчаквателни действия, при това срещу тим от по-ниска дивизия.

Двата тима са се изправяли 19 пъти един срещу друг в шампионата на България. Победите за Лудогорец са 11, а тези за Левски 4. В първия кръг от тазгодишния шампионат двата тима завършиха при нулево равенство в София.