КРАЙ НА СРЕЩАТА! ЛУДОГОРЕЦ ПОБЕДИ БОТЕВ (ПЛОВДИВ) С КЛАСИЧЕСКОТО 3:0.

Лудогорец победи Ботев (Пловдив) с 3:0

Лудогорец с важна крачка към титлата, "орлите" писаха тройка на Ботев (Пд)

Разградчани вече с пет точки аванс пред втория ЦСКА

90′

ГОООЛ! Якуб Шверчок оформя класиката за Лудогорец - 3:0. Марселиньо изведе нападателя на много добра стрелкова позиция, а той остана очи в очи с Даниел Кайзер и не сгреши, реализирайки с диагонален удар.

89′

Джоди Лукоки заменя Вандерсон

87′

Далеч по-слабо и скучно второ полувреме... Срещата просто се доиграва.

76′

Принудителна смяна и в Ботев (Пд) - Джонатан Перейра е заменен от Еберт , тъй като изпитва болки

75′

ПРОПУСК!!! Сисиньо и Андриан Попа разиграха топката около наказателното поле, след което румънецът я пусна към точката за дузпа, където беше засечена от Якуб Шверчок. Нападателят обаче не успя да я насочи добре и тя излетя в аут.

62′

Антон Карачанаков влиза на мястото на Александър Тонев

58′

Абел Анисе влиза на мястото на Яцен Горалски

46′

На почивката Костадин Ничев отстъпва мястото си на Радослав Апостолов

45′

Начало и на второто полувреме!

45+1′

Край на първото полувреме! Лудогорец се оттегля на почивка с два гола аванс пред Ботев (Пловдив) - 2:0.

45′

ГООООЛ! Якуб Шверчок удвоява - 2:0. Влезлият като резерва нападател се възползва от грешка в отбраната на "канарчетата", технично преодоля и Даниел Кайзер и мушна топката в мрежата.

44′
42′

ПРОПУСК!!! Костадин Ничев овладя топката след изпълнение на корнер, и с удар стил "задна ножица" опита да изненада Пламен Илиев, но изпрати кълбото встрани от целта.

40′

Жълт картон за Яцек Горалски

38′

Жълт картон за Тодор Неделев

37′

ГОЛ! Драгош Григоре е точен от бялата точка - 1:0.

36′

ДУЗПА ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! Даниел Кайзер извърши нарушение срещу Марселиньо. Вратарят се хвърли за топката, но закъсня с намесата си и повали на тревата футболиста на "орлите".

30′

Якуб Шверчок реши да пробва късмета си от средна дистанция, но топката излезе в аут без да притесни Даниел Кайзер.

23′

Щабът на Лудогорец има претенции към главния съдия за фаул. Марселиньо беше препънат от Костадин Ничев, но реферът бе категоричен, че играта трябва да продължи.

22′

Прибудителна смяна в състава на Лудогорец - Клаудиу Кешеру получи травма и е заменен от Якуб Шверчок

18′

Рутинно спасяване за Даниел Кайзер, който с лекота лови топката след опит на Светослав Дяков.

9′

ПРОПУСК!!! Кешеру засече центриране в наказателното поле и с глава стреля към вратата, но топката премина встрани от нея.

4′

СПАСЯВАНЕ!!! Сисиньо успя да се прокрадне между защитата на Ботев (Пловдив) и стреля към вратата, като първоначално Костадин Ничев изчисти топката, която беше в малкото наказателно поле, но при добавката се наложи и Даниел Кайзер да се намеси, изчиствайки в корнер.

1′

НАЧАЛО НА СРЕЩАТА! Преди началото на мача, Клаудиу Кешеру получи специална фланелка и плакет за отбелязаните си 100 гола с екипа на Лудогорец.

96 Серкан Юсеин 71 Антон Карачанаков

Тази вечер от 20:00 часа, Лудогорец приема Ботев (Пловдив) в среща от 30-ия кръг в Първа лига. Мачът е от Първата шестица в първенството.

Старши треньорът на "орлите" Стойчо Стоев няма да може да разчита на наказания Козмин Моци, но добрата новина е, че се очаква под рамката да се завърне Пламен Илиев, който лекуваше контузия.

Пламен Илиев отново титуляр за Лудогорец

Тигъра е напълно възстановен

Неговият колега Николай Киров пък има малко повече проблеми около състава. Димитър Пиргов е с болки, докато Радослав Терзиев изтърпява наказание. Под въпрос е Антонио Вутов, който най-вероятно ще бъде запазен за предстоящата среща за Купата на България с ЦСКА, какъвто е случая и с Еберт Кардосо, който пък вече има четири жълти картона и не бива да бъде рискуван.

Преди днешния мач, разградчани са с 67 точки, докато "канарчетата" с 20 по-малко.

Запро Динев и Слави Шопов намериха място в групата на Ботев (Пд)